Ogromne zainteresowanie darmowym Assassin`s Creed: Unity

Ogromne zainteresowanie darmowym Assassin`s Creed: Unity

Po pożarze najsłynniejszej katedry świata oraz dumy Francji i Europy Notre Dame, Ubisoft zdecydował się nie tylko wesprzeć odbudowę tego zabytku kwotą 500 tysięcy euro, ale również udostępnić całkowicie bezpłatnie na autorskiej platformie grę Assassin's Creed: Unity, której akcja dzieje się w XVIII-wiecznym Paryżu, a przy okazji pozwala zwiedzić wirtualnie dość dobrze odwzorowany Notre Dame. Oczywiście darmowa okazja spowodowała znaczne przeciążenie serwerów Ubisoftu, przez co zgarnięcie tytułu w początkowych godzinach trwania akcji było prawie niemożliwie, a sztuka ta powiodła się jedynie szczęśliwym wybrańcom. Finalnie wydawca musiał przeprowadzić poważną konserwację serwerów zwiększając ich wydajność tak, aby zniosły ciężar popularności darmowego Assassin's Creed: Unity.

Darmowa promocja na Assassin's Creed: Unity przebiła oczekiwania Ubisoftu. Gracze docenili gest francuskiego wydawcy wystawiając tytułowi na platformie Steam pochlebne recenzje.

Ogromne zainteresowanie darmowym Assassin`s Creed: Unity

Bez wątpienia jednak mamy do czynienia z jedną z bardziej rozchwytywanych promocji w bieżącym roku, z kolei Assassin's Creed: Unity po latach niebytu powrócił do łask zostajac docenionym przez graczy. Fani marki wystawili w sklepie Steam gdzie również dostępna jest produkcja wysokie oceny. 86% recenzji opublikowanych w przeciągu miesiąca jest bardzo pozytywnych natomiast wcześniej były one tylko mieszane. Ciekawostką jest też fakt, iż opinie pojawiły się na platformie Valve gdzie za AC: Unity musimy zapłacić aż 119 złotych, co jak na produkt z 2014 roku oraz fakt darmowej promocji na Uplay pokazuje podejście amerykańskiego giganta do społeczności. Nie da się ukryć, iż w związku z pożarem Notre Dame popularny sklep mógłby zorganizować przynajmniej znaczącą obniżkę tytułu.

Ogromne zainteresowanie Assassin`s Creed: Unity. Fani ponownie docenili grę Assassin`s Creed: Unity dostępny za darmo na Uplay

Oczywiście w tym przypadku najpewniej powodem pozytywnej reakcji graczy jest przekazanie przez Ubisoft hojnego datku na odbudowę katedry. Firma, która dotychczas była wielokrotnie krytykowana otrzymała znacznego plusa i poprawiła swoje notowania. Historia Assassin's Creed: Unity przenosi nas do XVIII-wiecznego Paryża, gdzie wcielamy się w rolę członka Zakonu Assassynów — Arno. Bohater stara się odnaleźć w tym trudnym dla Francji okresie historycznym, a także rozwikłać pewną intrygę uknutą przez Templariuszy. Gra będzie dostępna za darmo na Uplay jeszcze przez pięć dni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromne zainteresowanie darmowym Assassin`s Creed: Unity

 0