One XPLAYER to imponujący handheld PC z procesorem Tiger Lake i ekranem 1600p

One XPLAYER to imponujący handheld PC z procesorem Tiger Lake i ekranem 1600p

Pecetowe handheldy stają się coraz popularniejsze w ostatnim czasie i One Netbook Technology zapowiedziało właśnie taką nową konsolę, która zamieść ma konkurencję z tego segmentu. Jej sprzęt bazuje bowiem na procesorze Tiger Lake, oferując wyższą rozdzielczość ekranu i możliwość podłączenia zewnętrznego GPU. Urządzenie dostępne będzie w trzech wariantach z trzema różnymi CPU Tiger Lake i konfiguracjami pamięci na dane. One XPLAYER w wersji Ultimate Edition wyposażony jest w Core i7-1185G7 i 1 TB lub 2 TB pamięci masowej. Model ten będzie kosztował 1499 USD/1250 EUR i to już ze 100-doolarową zniżką early bird podczas kampanii Indiegogo. Tańszy model z procesorem Core i7-1165G7 o nazwie Pro Edition będzie oferował 500 GB/1 TB/2 TB pamięci masowej i wyceniono go na 959 USD/798 EUR w czasie trwania kampanii, co oznacza 17% obniżkę w porównaniu do ceny detalicznej wynoszącej 1159 USD. Najtańszy model o nazwie „Standard Edition” jest wyposażony w procesor Core i5-1135G7 i do 1 TB pamięci masowej. Model ten kupimy od 819 USD/682 EUR, czyli o 22% taniej niż cena detaliczna (1059 USD).

One XPLAYER w wersji Ultimate Edition wyposażony jest w Core i7-1185G7 i 1 TB lub 2 TB pamięci masowej.

One XPLAYER to imponujący handheld PC z procesorem Tiger Lake i ekranem 1600p

Ekran o wysokiej rozdzielczości to zdecydowanie jedno z najważniejszych ulepszeń w stosunku do poprzedniego handhelda One Netbook (firma wypuściła już podobne urządzenia). Oczywiście konsola ta nie jest przeznaczona do grania w rozdzielczości 2560 × 1600, ponieważ wpłynęłoby to znacząco na wydajność i żywotność baterii. Ekran o przekątnej 8,4 cala powinien dobrze sprawdzać się do grania w rozdzielczości 1280 × 000 pikseli, czyli o połowę niższej od natywnej i takiej samej jak Aya Neo czy Nintendo Switch. Jest to również rozdzielczość, którą firma promuje w zakresie wydajności gier. Jedną z najciekawszych funkcji One XPLAYER jest obsługa zewnętrznego GPU. Materiały marketingowe sugerują, że to urządzenie można sparować z grafiką GeForce RTX 2080 Ti, co pozwoli zamienić je w high-ednowy sprzęt do gier, ale jednocześnie rodzi pytanie, jaki jest sens podłączania handhelda do zewnętrznej grafiki. 

One XPLAYER to imponujący handheld PC z procesorem Tiger Lake i ekranem 1600p

Kolejną ciekawą funkcją jest przycisk Turbo. Jest oddzielny przycisk przeznaczony do zwiększania limitów mocy z domyślnych 20 W (PL1) i 35 W (PL2) odpowiednio do 28 W i 40 W. Powinna to być ciekawa funkcja dla tych, którzy grają z podłączonym kablem zasilającym. Na papierze urządzenie wygląda świetnie, ale trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Zakup sprzętu w przedsprzedaży zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem, zwłaszcza od firm, które powstały zaledwie 4 lata temu. Chociaż jest to rzeczywiście ciekawe urządzenie, pokazane zostało tylko na papierze i na oficjalnych sesjach zdjęciowych. Jak dotąd nie opublikowano jeszcze żadnej publicznej recenzji, chociaż One-Netbook organizuje publiczne demonstracje w Chinach. Potencjalni wspierający na Indiegogo powinni również zwrócić uwagę na rozmiar i wagę tego urządzenia. To znacznie większa konsola podręczna niż Nintendo Switch (ponad dwukrotnie cięższa) i jest jeszcze grubsza i szersza niż Aya Neo, która nie jest urządzeniem kieszonkowym. One Xplayer wejdzie do masowej produkcji w czerwcu, a pierwsza partia będzie wysyłana między czerwcem a lipcem. To dość szybko, biorąc pod uwagę, jak skomplikowane mogą być takie małe urządzenia. Za dwa miesiące będziemy mogli się więc przekonać, czy producent wywiązał się z obietnic. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: One XPLAYER to imponujący handheld PC z procesorem Tiger Lake i ekranem 1600p

 0