OnePlus prezentuje swój nowy budżetowy smartfon - Nord N200 5G

OnePlus prezentuje swój nowy budżetowy smartfon - Nord N200 5G

OnePlus zaprezentował w USA swój najnowszy smartfon Nord N200 5G. Była to bardzo cicha premiera i trudno się temu dziwić, ponieważ nowe dziecko chińskiego producenta, mówiąc dość oględnie, nie porywa niczym specjalnym. Budżetowy telefon jest wyposażony w kilka wyróżniających się funkcji, takich jak ekran LCD 90 Hz, moduł potrójnego aparatu i obsługę szybkiego ładowania, ale te raczej powoli stają się już standardem, nawet w tańszych telefonach. Co więcej, w przeciwieństwie do szklanych plecków, które można znaleźć w urządzeniach OnePlus klasy premium, Nord 200 5G „zadowala się” plastikową obudową.

OnePlus Nord N200 5G jest napędzany przez ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 480.

OnePlus prezentuje swój nowy budżetowy smartfon - Nord N200 5G

OnePlus Nord N200 5G jest napędzany przez ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 480. Oparty na 8 nm procesie technologicznym SoC jest wyposażony w procesor graficzny Adreno 619. Telefon ma 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Można go dalej rozbudowywać w tym zakresie za pomocą gniazda kart microSD. Smartfony OnePlus na ogół posiadają ekran OLED, ale w przypadku Nord N200 5G producent zdecydował się na tańsze rozwiązanie, czyli 6,5-calowy wyświetlacz LCD Full HD + IPS (In-Plane Switching). Na plus zaliczyć trzeba zastosowanie częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz. Wyświetlacz posiada dziurkę, która mieści aparat do selfie o rozdzielczości 16 MP. Z tyłu otrzymujemy zaś 13 MP aparat główne wspomagany przez 2 MP jednostkę makro i 2 MP czujnik głębi. 

Rynek smartfonów odnotuje wzrost w 2021 roku

Telefon obsługuje 5G, dwuzakresowe Wi-Fi, Bluetooth 5.1, GPS i NFC. Jest wyposażony w stare, dobre gniazdo słuchawkowe minijack 3,5 mm i wykorzystuje port USB typu C do ładowania. Pod maską znajdziemy baterię 5000 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 18 W. Nord N200 5G działa pod kontrolą systemu Android 11 z nakładką Oxygen OS. Cena telefonu wynosi 240 USD (niecałe 900 zł, co czyni go najbardziej przystępnym cenowo smartfonem 5G). Smartfon można zamawiać w USA od 25 czerwca i na chwilę obecną nie wiemy, czy OnePlus wprowadzi ten model również na nasz rynek. Biorąc pod uwagę, że w Europie jego cena byłaby wyższa, raczej trudno byłoby mu osiągnąć sukces, tym bardziej, że musiałby rywalizować z tanimi modelami 5G od realme, które wypadają naprawdę dobrze. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus prezentuje swój nowy budżetowy smartfon - Nord N200 5G

 0