OneXPlayer 2 zapowiedziane. Nowy handheld z CPU Intel Raptor Lake lub AMD Ryzen 7 6800U

OneXPlayer 2 zapowiedziane. Nowy handheld z CPU Intel Raptor Lake lub AMD Ryzen 7 6800U

Przedsprzedaż konsoli przenośnej OneXPlayer 2 rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, a jej producent potwierdził właśnie wstępne informacje na temat jej specyfikacji. 

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, nie jest to druga konsola od OneXPlayer. W rzeczywistości firma wyprodukowała w przeszłości kilka tego typu gamingowych handheldów, a ostatni z nich ogłosiła we wrześniu (Mini Pro). Jej konsole są oferowane z procesorami Intel Core lub AMD Ryzen, a nadchodzące urządzenie nie będzie wyjątkiem.

Przedsprzedaż konsoli przenośnej OneXPlayer 2 rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu, a jej producent potwierdził właśnie wstępne informacje na temat jej specyfikacji. 

OneXPlayer 2 stanowić ma duży upgrade dla obecnej linii produktów firmy. Zacznijmy od znacznie większego ekranu niż w poprzednich modelach. Nowa konsola będzie wyposażona w 8,4-calowy panel o rozdzielczości 2560×1600, będący znaczącym skokiem względem 7-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 1920×1200 pikseli z poprzednika. Oznacza to wzrost współczynnika pikseli na cal (ppi) z 323 do 359.

OneXPlayer 2 zapowiedziane. Nowy handheld z CPU Intel Core Raptor Lake lub AMD Ryzen 7 6800U

Co ważniejsze, konsola otrzyma odłączane gamepady, imitujące kultowy design Nintendo Switch. Gracze będą teraz mogli dzielić się nimi z innymi graczami lub po prostu grać na odległość bez konieczności trzymania urządzenia w ręku. 

Co więcej, OneXPlayer potwierdziło, że ich konsola będzie dostępna z procesorem Intel Core 13. generacji lub AMD Ryzen 7 6800U. Firma zastosowała już 8-rdzeniowy procesor Ryzen 7 6800U (Zen3+) w swojej serii Mini Pro, więc w tym sensie nie otrzymamy upgrade'u dla wariantu z AMD na pokładzie. Z drugiej strony, system oparty na Intelu będzie zawierał bliżej nieokreślone CPU Core i7 SKU, prawdopodobnie następcę Core i7-1260P. Należy zauważyć, że Intel nie potwierdził jeszcze specyfikacji swojej mobilnej serii Core 13. generacji, znanej również jako „Raptor Lake”, więc konsola może dać nam pierwszy wgląd w to, co szykuje gigant z Santa Clara w tym zakresie. 

Potwierdzono także, że OneXPlayer 2 w wersji z układem AMD otrzyma pamięć LPDDR5X-6400, a bateria zostanie znacznie ulepszona, bo pod maską kryje się ogniwo o pojemności 17100 mAh. 

OneXPLayer ogłosiło, że ​​zamówienia przedpremierowe na OneXPlayer 2 rozpoczną się 25 listopada, ale konsola zostanie wydana dopiero w przyszłym roku (nie podano dokładnej daty premiery). Urządzenie może rzeczywiście oferować lepsze podzespoły niż Steam Deck, jednak konsole OneXPlayer są droższe niż urządzenia Valve. Jest więc bardzo mało prawdopodobne, że OneXPlayer 2 będzie przystępniejszy cenowo.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OneXPlayer 2 zapowiedziane. Nowy handheld z CPU Intel Raptor Lake lub AMD Ryzen 7 6800U

 0