OPPO 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0 naładuje baterię 4000 mAh w 30 minut

OPPO 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0 naładuje baterię 4000 mAh w 30 minut

OPPO zapowiedziało wprowadzenie trzech nowych technologii szybkiego ładowania baterii: 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0, 30W Wireless VOOC Flash Charge i VOOC Flash Charge 4.0. Chiński producent podkreśla, że nowości te umocnić mają ich pozycję w dziedzinie szybkiego ładowania w momencie, gdy branża mobilna rozpoczyna epokę 5G. Technologia SuperVOOC 2.0, która zadebiutuje w zapowiedzianym smartfonie OPPO Reno Ace, to według OPPO najbardziej zaawansowany na świecie system ładowania urządzeń, który jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut. Twórcy chwalą się, że nie tylko udało im się zwiększyć efektywność ładowania, ale zredukowano jednocześnie nagrzewanie się baterii i ładowarki. Producent zadbał też o bezpieczeństwo podczas ładowania i zastosował pięć kontrolnych punktów ochronnych w ładowarce, przewodzie i złączach. Poza tym, w OPPO SuperVOOC 2.0 wykorzystano elementy półprzewodnikowe z azotku galu (GaN), dzięki czemu udało się skrócić czas ładowania i zmniejszyć ładowarkę. Technologia jest także kompatybilna wstecznie z SuperVOOC i VOOC Flash Charge.

Technologia SuperVOOC 2.0, która zadebiutuje w zapowiedzianym smartfonie OPPO Reno Ace, to według OPPO najbardziej zaawansowany na świecie system ładowania urządzeń, który jest w stanie w pełni naładować baterię o pojemności 4000 mAh w zaledwie 30 minut.

Technologia bezprzewodowego ładowania 30W Wireless VOOC umożliwia zaś całkowite uzupełnienie zapasu energii w baterii o pojemności 4000 mAh w ciągu 80 minut. Jest kompatybilna ze standardem Qi i umożliwia także pracę z mocą 5 W lub 10 W, zapewniając komfort porównywalny z ładowaniem przy użyciu przewodowej technologii szybkiego ładowania VOOC. 30W Wireless VOOC dostosowuje proces ładowania w czasie rzeczywistym, a z myślą o bezpieczeństwie firma OPPO zastosowała kilka rozwiązań sprzętowych zapobiegających przegrzaniu, wprowadziła technologię HVDC oraz funkcję wykrywania ciał obcych, która natychmiast zatrzymuje ładowanie po wykryciu przez płytkę ładującą innych przedmiotów metalowych.

Oprócz opracowania technologii szybkiego ładowania 65W SuperVOOC 2.0 i 30W Wireless VOOC, firma OPPO zmodernizowała VOOC do wersji 4.0. Ze względu na większą moc ładowania w porównaniu z VOOC 3.0, VOOC 4.0 umożliwia uzupełnienie zapasu energii baterii o pojemności 4000 mAh do poziomu 67% w 30 minut, a do 100% - w 73 minuty, czyli o 12% szybciej niż w poprzedniej generacji. Udoskonalony algorytm VFC skraca czas uzupełniania ostatnich 10% pojemności baterii. Inżynierom firmy OPPO udało się też zmniejszyć wewnętrzną rezystancję całego układu ładowania i narastanie ciepła dzięki zastosowaniu wydajnej ładowarki i zaawansowanej konstrukcji ogniw baterii. Producent chwali się, że temperaturę można utrzymać na odpowiednim poziomie nawet podczas korzystania gier w trakcie ładowania. VOOC 4.0 jest technologią o szerokiej kompatybilności i ma szanse zostać rozwiązaniem do szybkiego ładowania nowej generacji dla wszystkich. Może być kompatybilna ze wszystkimi protokołami szybkiego ładowania przed VOOC 3.0 i osiągać moc pełnego ładowania 5 V/4 A (20 W).

Pokaż / Dodaj komentarze do: OPPO 65W SuperVOOC Fast Charge 2.0 naładuje baterię 4000 mAh w 30 minut

 0