OPPO Find X5 Pro debiutuje w Polsce. Cena powala, ale wciąż warto się zainteresować

OPPO Find X5 Pro debiutuje w Polsce. Cena powala, ale wciąż warto się zainteresować

OPPO poszerza portfolio produktowe w Polsce nowy flagowy model, czyli Find X5 Pro, który charakteryzuje się zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi i wideo, futurystycznym designem oraz jakością klasy premium. 

OPPO wypuszcza w naszym kraju swój najnowszy high-endowy smartfon Find X5 Pro. Telefon pochwalić może się kilkoma pionierskimi technologiami, ale również futurystycznym designem i wyjątkowymi funkcjami foto i wideo. Tylna obudowa została wykonana z jednej tafli szkła „oblewającej” zaplecze fotograficzne. Charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem trwałości, bo jak podaje producent,  ten ceramiczny panel tylny jest dwa razy trwalszy, niż jakikolwiek konwencjonalny panel szklany i dwukrotnie skuteczniej rozprasza ciepło.

OPPO poszerza portfolio produktowe w Polsce nowy flagowy model, czyli Find X5 Pro.

OPPO Find X5 Pro debiutuje w Polsce. Cena powala, ale wciąż warto się zainteresować

OPPO, przy tworzeniu serii Find X5, skorzystało z doświadczenia fotograficznej marki Hasselblad. Smartfon został wyposażony w trzy obiektywy, w tym ultraszerokokątny Sony 50MP IMX766 o wielkości matrycy 1/1.56” i rozmiarze piksela 2um (µm). Główny aparat (Sony 50MP IMX789) wykorzystuje pierwszą tego typu 5-osiową stabilizację obrazu, która w połączeniu z odpowiednim algorytmem redukuje efekty „drżącej dłoni” i szumy, zachowując optymalną ostrość obrazu. Trzeci to teleobiektyw 13MP z 5x zoomem hybrydowym i 20x zoomem cyfrowym. Producent chwali się, że dzięki takiej konfiguracji model OPPO Find X5 Pro jest w stanie zrobić jedne z najlepszych wideo oraz zdjęć pośród dostępnych na rynku smartfonów. Ponadto w Find X5 Pro marka wprowadziła system odwzorowania barw Hasselblad, który można uruchomić w trybie Pro, a smartfon został wyposażony w kreatywne filtry, dzięki czemu zrobione zdjęcia smartfonem będą naturalne i profesjonalne. Z kolei dzięki autorskiemu układowi NPU – MariSilicon X, nocne nagrywanie filmów zyskać ma zupełnie nową jakość. 

OPPO Find X5 Pro debiutuje w Polsce. Cena powala, ale wciąż warto się zainteresować

Sercem smartfona jest najnowszy układ SoC obsługujący łączność 5G - Snapdragon 8 Gen 1, czyli topowy układ mobilny Qualcomm. Wyświetlacz w Find X5 Pro to delikatnie zakrzywiony po bokach ekran AMOLED LTPO o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości WQHD+ (3216 X 1440), w 100% pokrywający szeroką gamę kolorów P3. Ponadto 10-bitowy ekran smartfonu jest w stanie wyświetlić miliard kolorów, tworząc płynne przejścia tonalne i kolorystyczne, ukazując pełną głębię i zakres, nawet przy najbardziej subtelnych różnicach kolorystycznych.

 

 

 

OPPO zwiększyło moc baterii oraz zoptymalizowało w niej zużycie energii. Dlatego Find X5 Pro wyposażono w podwójne ogniwo o sumarycznej pojemności 5000 mAh. Ponadto dzięki autorskiej technologii szybkiego ładowania SUPERVOOC 80W telefon można w pełni naładować w zaledwie 35 minut, a 50% baterii uzyskamy w jedyne 12 minut. Natomiast bezprzewodowa funkcja ładowania AIRVOOC 50W umożliwia naładowanie baterii w przeciągu 47 minut. Producent popracował również nad żywotnością baterii, wyposażając smartfon w specjalny system Battery Health Engine zapewniający jej odpowiednie działania bez ubytku mocy, nawet do 1600 cykli ładowania.

OPPO Find X5 Pro debiutuje w Polsce. Cena powala, ale wciąż warto się zainteresować

Find X5 Pro wyceniono na 5999 zł. JEst drogo, ale od 8 do 28 kwietnia teleffon będzie do nabycia wraz z ładowarką AIRVOOC. To jedyna okazja, żeby stać się posiadaczem ładowarki bezprzewodowej AIRVOOC 50W, ponieważ będzie ona do kupienia wyłącznie w zestawie. Charakteryzuje się możliwością ładowania zarówno w pionie, jak i w poziomie oraz automatycznym przełączaniem na tryb cichy po zmroku. Bez problemu smartfon można ładować bez konieczności ściągania etui (grubość do 2mm). Poza ładowarką, w cenie telefonu klienci otrzymają słuchawki klasy premium Enco X stworzone wspólnie z marką Dynaudio, a także 2-letnią ochronę ekranu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OPPO Find X5 Pro debiutuje w Polsce. Cena powala, ale wciąż warto się zainteresować

 0