Oppo i vivo porzucają składaki, a Huawei szykuje smartfon, który składa się dwa razy

Oppo i vivo porzucają składaki, a Huawei szykuje smartfon, który składa się dwa razy

Według najnowszych plotek Oppo i vivo chcą porzucić składane urządzenia. Prawdopodobnie dotyczy to również OnePlus, ponieważ OnePlus Open jest w zasadzie międzynarodową wersją Find N3 od Oppo. Na razie jednak zalecamy podchodzić do tych informacji z dużym dystansem, bo ich źródło nie zostało w żaden sposób zweryfikowane. 

Powodem tej decyzji chińskich producentów jest rzekomo „znaczny” spadek ich udziału w rynku składanych urządzeń w ubiegłym roku. W związku z tym wkrótce opuścić mają ten segment rynku smartfonów, pozostawiając go Samsungowi i innym chińskim rywalom.

Według najnowszych plotek Oppo i vivo chcą porzucić składane smartfony. Huawei ma mięc z kolei nowy pomysł na tego typu urządzenia. 

Z drugiej strony jednak docierają do nas głosy, że Huawei wprowadzi na rynek 10-calowy, podwójnie składany (a może potrójny?) smartfon, który będzie mógł całkowicie zastąpić nam tablet. Urządzenie oferować ma konstrukcję w kształcie Z z dwoma parami zawiasów. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że celem jest, aby ten produkt zadebiutował przed końcem czerwca.

Huawei Mate X

W międzyczasie Samsung rzekomo zakończył prace nad zwijanym wyświetlaczem, a „oczekiwania rynkowe” co do premiery zwijanego smartfona rosną, więc spodziewamy się, że koreański gigant w najbliższej przyszłości zaprezentuje taki sprzęt. Niewykluczone jednak, że Samsung pójdzie drogą Huawei i opracuje składany telefon składający się z trzech części. 

Na razie jednak to tylko mgliste plotki i zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale ewidentnie potrzebne jest pewne ożywienie na tym rynku, bo producenci ostatnimi czasy grają bardzo bezpiecznie i wprowadzając coraz mniej innowacyjnych rozwiązań.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo i vivo porzucają składaki, a Huawei szykuje smartfon, który składa się dwa razy

 0