Organizacja Game Workers Unite domaga się zwolnienia CEO Activision

Organizacja Game Workers Unite domaga się zwolnienia CEO Activision

W ostatnim czasie Activision Blizzard pochwaliło się świetnymi wynikami finansowymi za ubiegły rok i wygenerowanych 7 mld dolarów przychodów, z czego połowa związana była z mikropłatnościami dostępnymi w grach wydawcy. Niestety sukces ten odbywa się w cieniu dość nieprzyjemnych informacji odnośnie masowych zwolnień w firmie, z którą pożegnać musiało się 800 pracowników. W związku z tymi wydarzeniami organizacja Game Workers Unite wystosowała oficjalną petycję domagając się zwolnienia CEO Activision Blizzard, Bobby'ego Koticka. Wiele wskazuje na to, że redukcja etatów związana jest z fiaskiem wielu niezrealizowanych inicjatyw podjętych przez wydawcę. Ponadto niektóre źródła podają, że szefostwo przedsiębiorstwa pomimo wyrzucania ludzi przyznało premię w wysokości aż 900 tysięcy dolarów wysokiej randze menedżerowi, który dołączył do ekipy zaledwie miesiąc wcześniej.

Organizacja Game Workers Unite wystosowała petycję, w której domaga się zwolnienia CEO Activision Blizzard w związku z masowymi zwolnieniami oraz niejasnymi premiami. 

Oburzona na potraktowanie byłych członków zespołu, a także przytoczonej premii organizacja domaga się wyrzucenia CEO Activision Blizzard. W uzasadnieniu stwierdzono m.in. że społeczność ma dość dotychczasowego sternika. „Redukcja etatów w obliczu przyznawania ogromnych dodatków pieniężnych przyjaciołom to nie przywództwo, tylko kradzież” - stwierdzono w opublikowanym komunikacie. Spekuluje się również, że majątek CEO Activision Blizzard zbudowano na zarobkach pracowników, zaś Kotick przyznał dyrektorowi finansowemu przeszło 15 milionów dolarów premii za awans. Na ten moment pod wnioskiem podpisało się 2566 osób z wymaganych 3000.

Oczywiście nic nie gwarantuje, że spełnienie wymaganej liczby wpłynie jakkolwiek na decyzję Bobby'ego Koticka. Jak wiemy tego rodzaju petycje nie mają raczej żadnej mocy, by automatycznie pozbawić CEO stanowiska i zależy to wyłącznie od jego osobistej decyzji bądź kogoś posiadającego odpowiedniego do tego kompetencje. Mimo wszystko przytoczona akcja pokazuje, że mimo ogromnego sukcesu, jaki odniosło Activision Blizzard w środku firmy nie dzieje się za dobrze i być może zmiany są niezbędne, żeby naprawić aktualną sytuację. W sumie zwolnienie 800 ludzi przy jednoczesnym przyznawaniu premii to dość kiepski pomysł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Organizacja Game Workers Unite domaga się zwolnienia CEO Activision

 0