Organizatorzy Gamescom 2021 zmieniają plany. Targi jednak tylko w wirtualnej formie

Organizatorzy Gamescom 2021 zmieniają plany. Targi jednak tylko w wirtualnej formie

Organizatorzy największych na świecie targów dla graczy, Gamescom, zrezygnowali z wcześniejszych planów zorganizowania imprezy hybrydowej, która obejmowałaby zarówno pokazy cyfrowe, jak i fizyczne. Teraz prezentacja i towarzyszące jej wydarzenia skierowane do deweloperów znów będą w całości cyfrowe, jak w zeszłym roku, a Koelnmesse i Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Gier zmienili zdanie co do podejścia do Gamescom 2021 po „szeroko zakrojonych dyskusjach z partnerami i wystawcami”. Ubiegłoroczna edycja targów, pomimo wirtualnego charakteru, przyciągnąła ponad 50 milionów widzów ze 180 krajów, prezentując treści od 370 partnerów. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorzy planują jeszcze większe atrakcje na 2021 rok.

Gamescom 2021 i towarzyszące im wydarzenia skierowane do deweloperów znów będą w całości cyfrowe, jak w zeszłym roku.

 

Trudno dziwić się takiemu podejściu, ponieważ pandemia koronawirusa COVID-19 wciąż stanowi bardzo duże zagrożenie i choć od początku tego roku ruszyły szczepienia na całym świecie, nikt nie chce jeszcze ryzykować, szczególnie przy tak masowej imprezie. Organizator Koelnmesse miał wcześniej nadzieję, że zorganizuje hybrydowe targi, gdzie możliwe byłoby osobiste uczestnictwo i choć targi odbędą się dopiero w sierpniu, to jednak uznano, że będzie jeszcze za wcześnie na tego typu eksperyment i grupa zdecydowała się powrócić do zeszłorocznego formatu. Co więcej, centrum „Gamescom now”, w którym znajdują się wszystkie nowe treści ujawniane i prezentowane na wystawie, zostało „całkowicie odnowione”, aby zaprezentować nowy i znacznie ulepszony interfejs użytkownika, konfigurowalne harmonogramy, liczne transmisje na żywo, wydarzenia, programy oraz informacje o wszystkich grach i partnerach Gamescom ”.

Bezpłatny pokaz rozpocznie się 25 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Geoff Keighley rozpocznie show od „Gamescom: Opening Night Live”, prezentując światowe premiery i wiadomości dotyczące nadchodzących gier. Następnie odbędzie się główne wydarzenie, które potrwa 26 i 27 sierpnia. Należy pamiętać, że zanim Gamescom 2021 rozpocznie się w sierpniu wraz z własnymi zapowiedziami, E3 otworzy swoje podwoje w przyszłym miesiącu po rocznej przerwie. Liczymy na to, że E3 2021 przyniesie wiele ekscytujących, next-genowych zapowiedzi. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Organizatorzy Gamescom 2021 zmieniają plany. Targi jednak tylko w wirtualnej formie

 0