Oszuści próbują wykorzystać sukces Helldivers 2. Na Steam pojawiły się podróbki popularnej gry

Oszuści próbują wykorzystać sukces Helldivers 2. Na Steam pojawiły się podróbki popularnej gry

Na Steam nie brakuje gier, które podszywają się pod znane produkcje i w ten sposób próbują zarobić na popularności innej marki oraz nieświadomości klientów. Tak było w przypadku The Day Before, czyli zlikwidowanego tytułu, pod którego podszywali się oszuści. Tym razem ofiarą padł Helldivers 2.

W mediach społecznościowych zaczęła rozprzestrzeniać się wiadomość, że na Steamie pojawiły się dwa duplikaty Helldivers 2, sprzedawane po obniżonych cenach 12,49 USD i 19,99 USD. Oczywiście jest to oszustwo i żadna z tych propozycji nie jest Helldivers 2, więc trzeba uważać co się klika i korzystać tylko z oryginalnego linka. Według SteamDB obie gry były w rzeczywistości grami niezależnymi, a wszystkie ich metadane zostały zmienione, tak by przypominały popularny produkt Arrowhead Game Studios.

Na Steam pojawiły się dwie gry, które dość dobrze udawały Helldivers 2.

Historia SteamDB pokazuje, że obie gry zostały edytowane o 23:50 ET / 4:50 GMT, a ich tytuły, opisy, zrzuty ekranu, a nawet informacje o wydawcy i deweloperze zostały zmienione, aby odpowiadały tym z prawdziwego Helldivers 2. W rzeczywistości były to gry Figurality autorstwa SoleOnBoard Studio i Do Not Smile firmy Whitehole Games.

Biorąc pod uwagę, że obie gry zostały wydane 4 listopada i obie zostały zmienione dzisiaj, wydaje się, iż obie gry pochodzą od tego samego twórcy. Produkcje podszywające się pod Helldivers 2 zostało już skasowane z platformy Valve, chociaż w zmienionej formie widniały i były dostępne do kupienia przez około 3 godzny.

Jednak to, że jakiś nieznany autor był w stanie zmienić nawet nazwę wydawcy, by przypominał oryginał pozwala sobie zadać pytanie, jak mogło do tego dojść w takim sklepie jakim jest Steam?

Warto wspomnieć, że prawdziwe Helldivers 2 odniosło ogromny sukces na platformie Steam, osiągając peak 458 709 graczy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oszuści próbują wykorzystać sukces Helldivers 2. Na Steam pojawiły się podróbki popularnej gry

 0