Oto najbardziej wadliwy sprzęt. Apple ze złotą maliną świata tech

Oto najbardziej wadliwy sprzęt. Apple ze złotą maliną świata tech

Złota Malina to w świecie kinematografii antynagroda i właściwie już kultowy, aczkolwiek grzeczny sposób na uhonorowanie najgorszych filmów roku. Takie nagrody przyznać można również w świecie technologii, a jedną z nich otrzymać może... Apple.

Znany serwis Electronics Hub dokonał analizy wpisów z serwisu Twitter i stworzył listę najbardziej znienawidzonych produktów ze świata technologii. Jak się okazuje, na czele stoi Apple, czyli producent, który przez wielu uznawany jest za wyznacznik jakości. W Polsce zaś najbardziej znienawidzonym produktem jest Xbox Series S, co nie wróży niczego dobrego fanom gier wszelakich, szczególnie kanapowcom.

Złote (Krzemowe) maliny rozdane. W świecie najbardziej znienawidzonych produktów przoduje Apple

Apple

Odrobina krzemu i całe mnóstwo plastiku, współczesne produkty konsumenckie z segmentu technologii potrafią wzbudzić zachwyt, ale równie często doprowadzają nas do szału. Kto chociaż raz w życiu nie pomyślał: “czemu to znowu nie działa?”, niech pierwszy rzuci smartfonem – Szeran Millo, CEO Symetrii oraz trener międzynarodowego certyfikatu UX-PM, potwierdzającego znajomość narzędzi User Experience oraz metodyki projektowania doświadczeń użytkownika w organizacjach.

Zadania stworzenia listy najbardziej irytujących produktów podjął się zespół serwisu Electronics Hub. Procedura nie była prosta, ponieważ najpierw zebrano listę najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się produktów technologicznych, wykorzystując do tego celu serwisy takie jak Forbes i TechRadar, a następnie podzielono je na kategorie: aparaty fotograficzne, konsole do gier, słuchawki, laptopy, smartfony, tablety, urządzenia smart home i wearables. Później zebrano tweety dotyczące każdego produktu używając słów kluczowych i operatorów wyszukiwania, aby upewnić się, że wpisy na pewno odnoszą się do danego produktu. Łączna liczba zebranych tweetów wyniosła w badaniu 344 105, a same dane zebrane zostały w listopadzie 2021 roku. Całość przepuszczono przez autorskie oprogramowanie Complaint Detector, które określa procentowe prawdopodobieństwo,że dany tweet zawiera skargę na dany produkt.

Tech

W ten sposób udało się stworzyć ranking uwzględniający 22 kraje, w tym Polskę. Apple znalazło się tutaj na szczycie, bo raz, że to właśnie tej marki produkty zdominowały globalną listę, a dwa, w wielu kategoriach to właśnie na nie najbardziej narzekano. Przed osiągnięciem pierwszego miejsca w kategorii smartfony, Apple zostało jednak uchronione przez drugiego giganta współczesnej technologii - Google, ale w zestawieniu TOP 10 najbardziej dokuczliwych smartfonów, aż osiem pozycji obsadzonych jest przez produkty firmy z Cupertino. Jak zatem kształtuje się kompletna lista? Sprawdźmy...

Złota (Krzemowa) Malina idzie do...

  • Smartfon - Google za Pixel 6 (27,2% negatywnych tweetów)
  • Wearables - Fitbit za Charge 4 (31,4% negatywnych tweetów)
  • Smart Home - Philips za Hue Bridge (42,7% negatywnych tweetów)
  • Konsola do gier - Microsoft za Xbox Series X (12,5% negatywnych tweetów)
  • Aparat i kamera - GoPro za Hero 8 Black (8,6% negatywnych tweetów)
  • Tablet - Apple za iPad 6 gen. (33,3% negatywnych tweetów)
  • Laptop - HP za HP Laptop (29,1% negatywnych tweetów)
  • Słuchawki - realme za Earbuds (33,8% negatywnych tweetów)

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto najbardziej wadliwy sprzęt. Apple ze złotą maliną świata tech

 0