Kaspersky wycofuje się z Polski

Kaspersky wycofuje się z Polski

Kaspersky wycofuje się z Polski. Kaspersky Lab Polska poinformował o zakończeniu współpracy z producentem oprogramowania antywirusowego z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Kaspersky Lab Polska poinformował w mediach społecznościowych, że rezygnuje z dalszej współpracy z firmą Kaspersky, producentem programów antywirusowych. Zarząd spółki potwierdził, że nie będzie zaopatrywał się w produkty producenta z Rosji, chociaż nadal dostępne będzie wsparcie techniczne w polskim języku, co wynika z chęci wywiązania się ze zobowiązań wobec klientów. Warto zauważyć, że z sieci usunięto już polskojęzyczne wersje stron internetowych Kasperky.pl oraz sklepu internetowego z oprogramowaniem. Powodem rezygnacji ze współpracy jest rosyjska inwazja na Ukrainę. Jednocześnie Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami Kaspersky Lab Polska zapowiedział, iż rodzima spółka zmieni swoją nazwę.

Kaspersky Lab Polska nie będzie sprzedawał oprogramowania Kaspersky.

Jak zaznaczył Kupczyk, wpływ na tę decyzję miał fakt, iż w nazwie zawarto słowo Kaspersky, zaś pracownicy firmy byli w związku z tym atakowani po wybuchu wojny w Ukrainie. Centrala Kaspersky Lab ze zrozumieniem podchodzi do sprawy i wyraża gotowość do utrzymania wsparcia usług na polskim rynku. Po ataku Federacji Rosyjskiej dostrzeżono spadek sprzedaży oprogramowania Kaspersky, aczkolwiek nie znamy dokładnej skali. Niemiecki rząd jakiś czas temu odradzał używanie oprogramowania Kasperskiego.

Niemiecka federalna agencja ds. bezpieczeństwa cybernetycznego BSI jako przyczynę podaje wątpliwą wiarygodność producenta i zaleciła przejście na inne rozwiązanie. Ostrzeżenie nie zostało podparte konkretnym przykładem, tylko skupia się na założeniu, że oprogramowanie Kasperskiego może zostać wykorzystane do wyrządzania szkody użytkownikom zamiast ich ochrony. Kaspersky został uznany za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego przez Stany Zjednoczone. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kaspersky wycofuje się z Polski

 0