Korzystasz z tej przeglądarki internetowej? Nie zainstalujesz Windowsa 11

Korzystasz z tej przeglądarki internetowej? Nie zainstalujesz Windowsa 11

Użytkownicy Windowsa 10 mogą dokonać przesiadki na Windowsa 11 za darmo. Czasami istnieją jednak przeszkody, które uniemożliwiają przejście na najnowszy system operacyjny, a do tej listy Microsoft dopisał przeglądarkę internetową Internet Explorer.

Przed wydaniem Windowsa 11 duże kontrowersje wzbudziła konieczność wsparcia dla modułu TPM 2.0, co zirytowało właścicieli starszych procesorów. Teoretycznie nie powinno być kłopotów z instalacją jedenastki na komputerze, ale w praktyce aktualizacja z Windowsa 10 do Windowsa 11 miała zostać zablokowana przez Microsoft dla osób korzystających z przeglądarki internetowej Internet Explorer. Wszystko przez błąd, który uniemożliwia migrację na nowy system operacyjny. Firma z Redmond twierdzi, iż jest on związany z przeniesieniem danych przeglądania, które mogą zostać utracone, stąd decyzja o blokadzie instalacji Windowsa 11.

Obecnie zaktualizowanie systemu operacyjnego do Windowsa 11 może być niemożliwe dla użytkowników przeglądarki internetowej Internet Explorer.

Korzystasz z tej przeglądarki internetowej? Nie zainstalujesz Windowsa 11

Microsoft pracuje nad eliminacją błędu, który potencjalnie doprowadza do utraty danych i pewnie po wydaniu stosownej poprawki użytkownicy Internet Explorera będą mogli bez przeszkód przesiąść się na jedenastkę. Z drugiej strony podobno istnieje metoda obejścia blokady poprzez import danych z Internet Explorera do Microsoft Edge. Zawsze możemy też zaprzestać dalszego korzystania z IE 11 i wybrać Microsoft Edge lub dowolną inną przeglądarkę. Warto wspomnieć, że kilka dni temu programiści naprawili jeden z błędów psujących maszyny wirtualne po zainstalowaniu systemu Windows 11. Sam Internet Explorer będzie za kilka miesięcy uśmiercony przez twórców.

Internet Explorer 11 dokona żywota 15 czerwca 2022 roku. Wówczas program nie dostanie już żadnej aktualizacji nie tylko poprawiających jego działanie, ale także gwarantujących bezpieczeństwo. IE nie umrze do końca, ponieważ jego przyszłość będzie związana z Microsoft Edge za sprawą specjalnego trybu Internet Explorer, który pozwoli otworzyć starsze strony czy aplikacje wciąż wymagające do działania tego oprogramowania. Korzystacie jeszcze z Internet Explorera 11? Jeśli nie to, jaką przeglądarkę wybraliście?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Korzystasz z tej przeglądarki internetowej? Nie zainstalujesz Windowsa 11

 0