Rosyjski deweloper: Możecie piracić naszą grę, bo przez sankcje i tak nie możecie jej kupić...

Rosyjski deweloper: Możecie piracić naszą grę, bo przez sankcje i tak nie możecie jej kupić...

Niemal cały świat nakłada sankcje na Rosję, co jest odpowiedzią na inwazję wojsk Putnia na Ukrainę. Jednym z utrudnień w codziennym funkcjonowaniu Rosjan jest ograniczenie dostępu do metod płatności i blokadę możliwości zakupu gier na platformach cyfrowych. Jeden z rosyjskich deweloperów pozwolił użytkownikom na coś, co normalnie nie jest dobrze przez nich postrzegane.

Jakiś czas temu rosyjskie media ogłaszały, że rząd wydaje przyzwolenie na piracenie oprogramowania, które nie jest dostępne z powodu nałożonych sankcji. Zgody takiej udzielił również jeden z rosyjskich deweloperów gier, który ma świadomość, że użytkownicy nie mają jak kupić tytułu, więc skoro nie mają innego wyjścia, to piracka wersja jest jedyną opcją zapoznania się z tytułem. Rosyjski deweloper Four Quarters został zapytany o zgodę na korzystanie z pirackich kopii ich gry, skoro nie ma możliwości jej zakupu i ku zaskoczeniu ogółu, wydawał przyzwolenie za pośrednictwem platformy społecznościowej VK.

Rosyjskie studio stojące za grą Loop Hero nie będzie walczyć z piratami i samo udostępnia link do trackera. Rosjanie i tak nie kupią ich gry przez sankcje.

Rosjanie nieoficjalnie mogą korzystać z płatności na Steam dzięki luce u dostawcy płatności Qiwi, ale nawet jeśli uda im się skorzystać, to nie mogą dokonywać zakupów na inne platformy, takie jak Nintendo Switch. W rezultacie niezależny producent gier oświadczył, że fani Loop Hero mogą w tej wyjątkowej sytuacji korzystać z torrentów i sami udostępnili link do gry na popularnym rosyjskim trackerze RuTracker.

Rosjanie obecnie mają mocno utrudnione możliwości kupowania cyfrowych produktów na zagranicznych platformach. Steam nie może też wysyłać płatności do Rosji, Białorusi i Ukrainy, co oznacza, że twórcy Loop Hero nie dostają zapłaty, nawet jeśli ktoś z zagranicy kupi ich grę. Studio Four Quarters od pierwszego dnia inwazji krytykuje działania Rosji, a niektórzy członkowie studia przenieśli się z Rosji do Gruzji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rosyjski deweloper: Możecie piracić naszą grę, bo przez sankcje i tak nie możecie jej kupić...

 0