Oto najpopularniejsza platforma z serialami w 2022 roku. Znamy też najczęściej oglądane produkcje

Oto najpopularniejsza platforma z serialami w 2022 roku. Znamy też najczęściej oglądane produkcje

Firma Nielsen zajmująca się statystykami dotyczącymi oglądalności przygotowała nowy raport. Dane pokazują, która platforma streamingowa była najpopularniejsza w ubiegłym roku. Pierwsze miejsce w rankingu zajął Netflix. Aż 10 z 15 najchętniej wybieranych seriali w 2022 roku było dostępnych na tej platformie.

Jeszcze kilka lat temu usługi streamingowe nie były aż tak popularne jak teraz. Dostęp do setek filmów i seriali przy miesięcznej opłacie porównywalnej z ceną biletu do kina zachęca ogrom użytkowników. Na rynku działa obecnie mnóstwo firm, a każda z nich stara się przekonać do wyboru swoich usług specjalnymi produkcjami dostępnymi tylko na ich platformach. Netflix ma swoje "Stranger Things", na Disney+ obejrzymy "Zbrodnia po sąsiedzku", a na Amazon Prime Video "Władca Pierścieni - Pierścienie Władzy". Oczywiście tego rodzaju produkcji jest znacznie więcej. Ciężko zatem zdecydować, którą platformę wybrać. Wiemy jednak, która była najpopularniejsza w ubiegłym roku. Nielsen, firma zajmująca się statystykami oglądalności, opublikowała nowe dane, wskazujące najchętniej wybieranego usługodawcę.

Za sukcesem firmy stoi fakt, że aż 10 z 15 najczęściej oglądanych seriali dostępnych jest na tej platformie.

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Netflix. Za sukcesem firmy stoi fakt, że aż 10 z 15 najczęściej oglądanych seriali dostępnych jest na tej platformie. Nielsen ujawnił także kilka ciekawych informacji. Widzowie obejrzeli w sumie 52 miliardy minut serialu "Stranger Things" w 2022 roku. Ta liczba bez wątpienia robi wrażenie. Przynajmniej wiemy, że Netflix szybko nie zrezygnuje z tak kasowej produkcji. Poniżej znajduje się ranking najpopularniejszych produkcji w tym serwisie. Oto pierwsza piątka:

  1. Stranger Things
  2. Cocomelon
  3. Ozark
  4. Grey's Anatomy
  5. Gilmore Girls

Ranking wygląda nieco inaczej, kiedy spojrzymy tylko na seriale dostępne wyłącznie na Netflixie. Na podium - bez zaskoczenia - znalazła się między innymi uwielbiana przez widzów "Wednesday". Zestawienie prezentuje się następująco:

  1. Stranger Things
  2. Ozark
  3. Wednesday
  4. Cobra Kai
  5. Bridgertonowie

Zwycięstwo Netflixa nie jest dużym zaskoczeniem, jednak konkurencja rośnie w siłę. Firma będzie musiała mocno się napocić, aby utrzymać pozycję lidera branży. Koniecznie dajcie znać, który serial przypadł wam najbardziej do gustu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto najpopularniejsza platforma z serialami w 2022 roku. Znamy też najczęściej oglądane produkcje

 0