Oto sztuczna inteligencja Gauss od Samsunga. Pracuje z tekstem i zdjęciami, a także pomaga z kodem

Oto sztuczna inteligencja Gauss od Samsunga. Pracuje z tekstem i zdjęciami, a także pomaga z kodem

Samsung nie mógł przejść obojętnie obok prężnie rozwijającej się sztucznej inteligencji. Południowokoreański gigant technologiczny przedstawił w Seulu własny model generatywnej AI. Sztuczna inteligencja od Samsunga została nazwana Gauss. Jej możliwości to praca z tekstem, zdjęciami oraz kodem.

Sztuczna inteligencja od Samsunga - co potrafi?

Sztuczna inteligencja to w ostatnim czasie temat numer jeden nie tylko w branży IT. AI ma na tyle duże możliwości i jest na tyle wszechstronna, że może wpłynąć na masę zawodów. I w zasadzie już to robi. Patrząc na działania największych firm technologicznych, jak Microsoft, Apple czy Google, można dojść do wniosku, że ci giganci zdecydowanie nie zamierzają przechodzić obok sztucznej inteligencji obojętnie. Temat AI nie jest też obcy Samsungowi. Południowokoreański producent sprzętu ogłosił swój pierwszy model generatywnej sztucznej inteligencji. Przedstawienie odbyło się na Samsung AI Forum, które miało miejsce w Seulu. Generatywna AI Samsunga została nazwana Gauss, a opracowano ją w dziale badawczym Samsung Research. Celem Gaussa ma być poprawa naszego życia.

Południowokoreański producent sprzętu ogłosił swój pierwszy model generatywnej sztucznej inteligencji.

Jeśli chodzi o szczegóły, Gauss w rzeczywistości składa się z trzech modeli: "Language", "Image" oraz "Code". Nietrudno zatem odgadnąć, jakie możliwości oferuje sztuczna inteligencja Samsunga. Zaczynając od początku, model nazwany "Language" pozwala na pracę z tekstem. W praktyce można zatem liczyć chociażby na tłumaczenie treści, tworzenie podsumowań, czy pisanie tekstów. Czyli coś, jak ChatGPT. Dalej mamy model "Image". Dzięki niemu Gauss potrafi generować grafiki, a także je edytować. Ponadto do jego możliwości zalicza się także polepszanie jakości obrazów poprzez konwersję z niskiej rozdzielczości do wysokiej. Na koniec został nam jeszcze model "Code". To właśnie on odpowiada za rozumienie kodu. Gauss wraz z asystentem kodowania code.i pomagają w rozwoju oprogramowania wewnątrz firmy poprzez tworzenie opisów kodu i testów.

Gauss trafi już do smartfonów Galaxy S24?

Dla Samsunga ważne są nie tylko możliwości sztucznej inteligencji, ale również bezpieczeństwo korzystania z niej. Specjalny zespół został przeznaczony do sprawdzania czy w Gaussie nie pojawił się jakieś problemy związane z prywatności i bezpieczeństwem. Obecnie z Gaussa skorzystać mogą tylko zatrudnieni przez Samsunga pracownicy, jednak chce, aby ich model AI trafił także do produkowanych przez nich urządzeń.

Samsung Galaxy

Jeszcze w ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się z nieoficjalnego źródła, że Samsung zamierza zrobić z serii Galaxy S24 najinteligentniejsze smartfony AI. Według tych doniesień, smartfony należące do linii Galaxy S24 otrzymają funkcje znane z ChatGPT czy Google Bard i zaoferują także możliwość tworzenia obrazów za sprawą AI. Brzmi znajomo, prawda? Zdaje się więc, że już przyszłoroczna seria Galaxy S24 otrzyma sztuczną inteligencję Gauss. Czy ta teza się potwierdzi zobaczymy najpewniej już w styczniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto sztuczna inteligencja Gauss od Samsunga. Pracuje z tekstem i zdjęciami, a także pomaga z kodem

 0