Outriders odnosi na Steam ogromny sukces

Outriders odnosi na Steam ogromny sukces

Outriders to najnowsza gra polskiego studia People Can Fly, która zadebiutowała 1 kwietnia 2021 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X. Produkcja na starcie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i według danych SteamDB w jednym momencie grało w nią 111,953 graczy, a w chwili pisania tej wiadomości średnia wynosi 58,869 użytkowników. Jak podaje serwis, wyczyn ten przebija dokonania Wiedźmina 3: Dziki Gon czy Marvel’s Avengers. Tytuł CD Projekt RED w rekordowym okresie mógł liczyć na 103 tysiące aktywnych osób. Należy zaznaczyć, że Marvel's Avengers to znana na całym świecie marka tymczasem tu mamy do czynienia z całkowicie nowym projektem i to niepochodzącym od deweloperów równie popularnych co CD Projekt RED.

W Outriders w jednym momencie grało 111,953 graczy.

W poście na Resetera użytkownik Theorry wskazuje, że rekord Marvel's Avengers wynosi 31,165, z drugiej strony Outriders swój obecny szczyt osiągnął w krótkim czasie, zaraz po premierze. Niewątpliwie jest to ogromny sukces dla gry od People Can Fly, ale ciężko przewidzieć czy za kilka miesięcy będzie ona przyciągać równie wielu odbiorców co teraz. Tym bardziej że strzelanka cierpi na różne problemy m.in. uniemożliwiające przejście misji, do czego doprowadziły przeciążenia serwerów niewytrzymujących takiego zainteresowania. Steam to zapewne niewielki procent graczy zainteresowanych produkcją, która trafiła także na inne platformy w tym Epic Games Store. Outriders kosztuje w sklepie Valve 249 złotych, więc jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem, najlepiej niech przetestuje demo lub skorzysta z Xbox Game Pass (dostępne dla posiadaczy Xbox One/Xbox Series X).

Akcja gry przenosi nas do odległej przyszłości, kiedy Ziemia uległa zniszczeniu, a nadzieją na przetrwanie jest planeta Enoch, na którą wysłano statek Flore. Na jego pokładzie znajdują się tytułowi bohaterowie mający wyeliminować ewentualne zagrożenie obecne w nowym miejscu. Do odpalenia tytułu w minimalnych ustawieniach potrzebujemy komputera złożonego z procesora Intel i5-3470 lub AMD FX-8350, 8 GB pamięci RAM i karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 750 Ti lub AMD Radeon R9 270x.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Outriders odnosi na Steam ogromny sukces

 0