Oxenfree dostępny za darmo na Epic Games Store

Oxenfree dostępny za darmo na Epic Games Store

Zgodnie z zapowiedzią Epic Games Store udostępniło kolejną darmową grę do pobrania. Tym razem wybór padł na wydany trzy lata temu Oxenfree. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa ze studia Night School Studio założonego przez Seana Krankela oraz Adama Hinesa, w przeszłości pracujących dla upadłego w ubiegłym roku Telltale Games, a także Disney Interactive Studios. Oxenfree to dwuwymiarowa przygodówka opowiadająca o losach niewyróżniającej się z tłumu Alex, kończącej właśnie szkołę średnią. Przed rozpoczęciem nowej drogi w życiu organizuje ona znajomym wycieczkę na tajemniczą wyspę, która od niepamiętnych czasów stanowi miejsce pożegnań dawnych uczniów. I chociaż początkowo wszystko przebiega zgodnie z ustalonym planem, to z czasem na miejscu zaczynają dziać się przeróżne niewytłumaczalne zjawiska, z którymi bohaterowie muszą się uporać.

Epic Games Store udostępnił do bezpłatnego pobrania grę Oxenfree. Kolejną produkcją, która pojawi się za dwa tygodnie, jest The Witness.

Grę wyróżnia niezwykle prosta, lecz jednocześnie klimatyczna oprawa wizualna, która bez trudu powinna przekonać do siebie maniaków przygodówek. Jest to też ciekawa propozycja dla fanów paranormalnych horrorów, którą pobierzemy na tej stronie. Niestety gra nie posiada polskiej wersji językowej, co dla części graczy stanowić może małą przeszkodę - niemniej jednak w przyszłości prawdopodobnie powstanie fanowskie spolszczenie. Tradycyjnie na dodanie tytułu do swojej biblioteki mamy dwa tygodnie, a później Oxenfree zostanie zastąpione kolejną produkcją. Tym razem wybór Epic Games padł na The Witness, która jest dość nietypową przygodówką logiczną.

Pomimo iż prezentowane gry raczej nie są wysoko budżetowymi, a przede wszystkim wysoko notowanymi w branży pozycjami to jednak trzeba docenić gest Epic Games Store. Doskonale widzimy, że autorzy Fortnite starają się przekonać do siebie użytkowników m.in. Steama. Według niedawnej wypowiedzi szefa firmy, należącego do Valve giganta da się pokonać niekoniecznie lepszą funkcjonalnością dostępnego launchera, tylko grami na wyłączność, choć oczywiście odpowiednio stworzona aplikacja to również klucz do sukcesu. Wydaje się, że Epic w pierwszej kolejności skupia się jednak na tym pierwszym elemencie, czego dowodzi też zapowiedź wydania kojarzonych dotąd wyłącznie z konsolą PlayStation produkcji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oxenfree dostępny za darmo na Epic Games Store

 0