Pamięci UFS 4.0 od Samsunga dla urządzeń mobilnych trafią do masowej produkcji w tym miesiącu

Pamięci UFS 4.0 od Samsunga dla urządzeń mobilnych trafią do masowej produkcji w tym miesiącu

Pamięć UFS 4.0 od Samsunga, ogłoszona jeszcze w maju ma trafić już w tym miesiącu do masowej produkcji. Spodziewamy się, że nowy standard zostanie wykorzystany przy produkcji wielu urządzeń kolejnej generacji, w tym także smartfonów Samsunga z linii premium na 2023 rok. Wiele wskazuje na to, że pierwszą serią koreańskiej marki, która otrzyma pamięci UFS 4.0 będzie Galaxy S23.

Podczas trwającego jeszcze wydarzenia Flash Memory Summit 2022, Samsung przedstawił kilka ze swoich planów, wśród których wymieniono rozpoczęcie masowej produkcji pamięci UFS 4.0. Koreańczycy zaznaczyli także, iż będzie ona kluczowym elementem najwydajniejszych smartfonów, które przetwarzają ogromne ilości danych, w czym pomóc ma właśnie nowszy oraz szybszy standard. Ogłoszona po raz pierwszy jeszcze w maju tego roku, pamięć UFS 4.0 od Samsunga ma trafić do masowej produkcji w tym miesiącu. Spodziewamy się wprowadzenia nowego standardu do wielu urządzeń mobilnych kolejnych generacji, w tym także flagowej serii Galaxy S23.

Podczas wydarzenia Flash Memory Summit 2022, Samsung ogłosił wprowadzenie pamięci UFS 4.0 do masowej produkcji. Urządzenia mobilne, wykorzystujące nowy standard zobaczymy najpewniej w 2023 roku. Spodziewamy się, że wśród nich znajdzie się seria Galaxy S23.

Samsung UFS 4.0

Biorąc pod uwagę dość szybkie rozpoczęcie produkcji, można przypuszczać, że już iPhone'y 14 będą korzystać z UFS 4.0. Jest to niestety dość mało prawdopodobne, bowiem Apple używa w swoich smartfonach pamięci NVMe. Standard UFS 4.0 bazuje na na pamięci Samsung V-NAND Gen 7 i zastrzeżonym kontrolerze. Prędkość odczytu sekwencyjnego wynosi do 4200 MB/s. Zapis sekwencyjny z kolei sięga maksymalnie wartości 2800 MB/s. Ponadto UFS 4.0 obsługuje do 23,2 Gb/s na linię, czyli dwukrotnie więcej niż UFS 3.1.

To jednak nie koniec ważnych zmian, ponieważ nowy standard wprowadza także 45-procentową poprawę efektywności energetycznej w porównaniu z poprzednią generacją. Maksymalna ilość pamięci UFS 4.0 to 1 TB. Nowy standard to także nowe możliwości dla urządzeń mobilnych, które będą w stanie szybciej przetwarzać dane. Na popularyzację w nieco tańszych urządzeniach przyjdzie nam jeszcze zapewne trochę poczekać. Osoby zainteresowane flagowymi modelami będą mogły sprawdzić możliwości UFS 4.0 już w 2023 roku.

Zobacz także: 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pamięci UFS 4.0 od Samsunga dla urządzeń mobilnych trafią do masowej produkcji w tym miesiącu

 0