Paramount nie będzie cenzurować swoich starszych produkcji jak Netflix i Disney+

Paramount nie będzie cenzurować swoich starszych produkcji jak Netflix i Disney+

Dyrektor generalny giganta medialnego Paramount Global, Bob Bakish, powiedział, że dotychczasowy katalog produkcji filmowych nie zostanie ocenzurowany, aby był zgodny z postępowymi zasadami wrażliwości w usługach przesyłania strumieniowego opartych na subskrypcji.

Niektóre usługi przesyłania strumieniowego, w tym iPlayer BBC, Netflix, Disney Plus i inne, usunęły, ocenzurowały lub umieściły ostrzeżenia w starych programach i filmach, które są uważane przez niektórych za nieodpowiednie w obecnych czasach. "Z definicji masz pewne rzeczy, które powstały w innym czasie i odzwierciedlają różne wrażliwości"– powiedział Bakish. "Nie wierzę w cenzurowanie sztuki, która powstała historycznie, to chyba błąd. To wszystko jest [wideo] na żądanie – nie musisz oglądać niczego, czego nie chcesz".

Paramount - gigant medialny i właściciel ogromnej bazy filmów zapowiedział, że ich usługa streamingu nie będzie cenzurować filmów, które są uważane przez niektórych za nieodpowiednie w obecnych czasach. "Nie wierzę w cenzurowanie sztuki, która powstała historycznie [...] nie musisz oglądać niczego, czego nie chcesz" - powiedział CEO firmy.

Paramount to główny producent i globalny dystrybutor rozrywki od 1912 roku. Biblioteka Paramount Pictures zawiera ponad 1000 tytułów filmowych z prawami do dodatkowych 2500, w do najbardziej szanowanych hollywoodzkich twórców filmowych oraz tych najbardziej dochodowych jak Martin Scorsese, JJ Abrams i Michael Bay. Paramount stworzył takie klasyki, jak "Star Trek", "Ojciec chrzestny" i "Indiana Jones", oskarowe "Braveheart", "Forrest Gump" i "Titanic", a także kasowe serie pokroju "Mission: Impossible" i "Transformers".

W ostatnich miesiącach serwisy streamingowe spotkały się z ostrą reakcją na cenzurowanie programów, które rzekomo nie przystoją do dzisiejszego świata. Wystarczy spojrzeć na działania Disney+, który usuwa i cenzuruje niektóre sceny, ale także umieszcza ostrzeżenia przed "przestarzałymi przedstawieniami kulturowymi" w niektórych z popularniejszych tytułów. Przykładowo słowa "homo" mogą być zamieniane na "dziwak" (Adventures in Babysitting). Ostrzeżenia przed niepoprawnymi treściami zawierają nawet treści dla najmłodszych jak Muppety, a także Piotruś Pan, Aryskotraci i Dumbo. Seriale takie jak Little Britain, jedna z najpopularniejszych brytyjskich komedii, zostały wycofane z platform streamingowych, ponieważ "czasy się zmieniły" w porównaniu z czasami, gdy program był emitowany po raz pierwszy. Jednym z głównych zarzutów było pojawianie się postaci, które używały makijażu do wcielania się w ludzi z różnych grup etnicznych. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Paramount nie będzie cenzurować swoich starszych produkcji jak Netflix i Disney+

 0