Pauza podczas gry w Outriders? Twórcy o tym zapomnieli, a grę można zatrzymać tylko na GPU NVIDII

Pauza podczas gry w Outriders? Twórcy o tym zapomnieli, a grę można zatrzymać tylko na GPU NVIDII

Square Enix wydało Outriders na PC i wygląda na to, że gracze komputerowi nie mogą zatrzymywać gry.  Podejście twórców pod pewnymi względami można uważać nawet za dość zabawne, o ile oczywiście samemu nie gra się w ten tytuł (a recenzje zachęcają i z pewnością trzeba będzie samemu spróbować). Gra nie dość, że wymaga stałego połączenia z internetem, to nie ma też funkcji pauzy. Co więcej, przez pierwsze dni od premiery gry występowały poważne problemy z łącznością. Okazuje się jednak, że grę można zatrzymać, ale z tej funkcji nie skorzystają posiadacze kart od AMD. Gracze, którzy korzystają z GPU od konkurencyjnej NVIDII mogą skorzystać z narzędzia Ansel, które pauzuje grę.

People Can Fly zapomniało o pauzie w Outriders? Grę można zatrzymać tylko wywołując narzędzie Ansel na kartach GeForce.

 

Właściciele kart graficznych NVIDIA mogą nacisnąć Alt + F2, aby wywołać Ansel. Po aktywacji gra zostanie wstrzymana. W chwili obecnej jedyny sposób, w jaki można wstrzymać grę, to tylko przez Ansel. Gracze muszą pamiętać, żeby włączyć GeForce Experience, w przeciwnym razie Ansel nie będzie działać. Oczywiście dla niektórych menu pauzy może wydawać się czymś nie wartym uwagi, jednak trzeba podkreślić, że gra dalej dział, nawet podczas dostosowywania ustawień, a nawet podczas zmiany okna za pomocą alt-tab. W takich przypadkach pauza jednak się przydaje i nie jest całkowicie bezużyteczna.

Nie wiadomo, czy People Can Fly planuje w przyszłości wprowadzić oficjalną funkcję pauzy. W chwili obecnej wiadomo tylko, że użytkownicy AMD nie mają żadnej możliwości wstrzymania gry. Gra polskiego studia odniosła niebywały sukces na świecie. W samym dniu premiery w Outriders grało jednocześnie nawet 111953 graczy i to tylko na platformie Steam (dane z SteamDB). Żadna gra wydana przez Square Enix na PC nigdy nie przyciągnęła tylu graczy na raz na premierę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pauza podczas gry w Outriders? Twórcy o tym zapomnieli, a grę można zatrzymać tylko na GPU NVIDII

 0