PayPal szybko wycofuje się z pomysłu zabierania 2500 USD za szerzenie "dezinformacji". To pomyłka

PayPal szybko wycofuje się z pomysłu zabierania 2500 USD za szerzenie "dezinformacji". To pomyłka

Niedawny raport The Daily Wire ujawnił, że nowa polityka PayPal będzie pozwalała nałożyć grzywnę w wysokości 2500 USD za szerzenie „dezinformacji” . Ta „dezinformacja” nie jest zdefiniowana,  ale zmiany w regulaminie miały wejść już w listopadzie.

Ujawnione zmiany zasad obejmują zakaz „wysyłania, publikowania jakichkolwiek wiadomości, treści lub materiałów”, które „promują dezinformację”. Daily Wire zauważył, że kary będą nakładane według „wyłącznego uznania” PayPal, a grzywna w wysokości 2500 USD będzie „pobrana bezpośrednio z konta PayPal” za każde wykroczenie. „Jeżeli jesteś sprzedawcą i otrzymujesz środki za transakcje naruszające Zasady dopuszczalnego użytkowania, oprócz podlegania powyższym działaniom, będziesz odpowiedzialny wobec firmy PayPal za kwotę szkód PayPal spowodowanych naruszeniem Zasad dopuszczalnego użytkowania. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i zgadza się, że 2500 USD za naruszenie Zasad dopuszczalnego użytkowania stanowi obecnie rozsądne minimalne oszacowanie rzeczywistych szkód firmy PayPal…”.

PayPal twierdzi, że nie zamierza karać za szerzenie dezinformacji i nie będzie pobierał 2500 USD z kont według własnego uznania. Firma twierdzi, że to pomyłka, choć ma długą historię blokowani kont za "dezinformacje".

Sprawę skomentował David Marcus, były CEO PayPal, mówiąc,  że nowy regulamin PayPal jest sprzeczny ze wszystkim, w co wierzy. „Prywatna firma może teraz podjąć decyzję o odebraniu twoich pieniędzy, jeśli powie coś, z czym się nie zgadzasz. Szaleństwo ." Wpis ten szybko poparł Elon Musk, który przecież był założycielem PayPala, którego eBay kupił za 1,5 miliarda dolarów w 2002 roku.

PayPal twierdzi jednak, że to wszystko, to jedno wielkie nieporozumienie i nie ma planów  nakładania grzywny na ludzi za wprowadzenie w błąd i dezinformację. „Zmiany AUP niedawno upubliczniono przez pomyłkę i zawierało nieprawidłowe informacje. PayPal nie nakłada na ludzi kar za dezinformację, a ta treść nigdy nie miał być umieszczany w naszych zasadach. Nasze zespoły pracują nad poprawą naszych stron z zasadami. Przepraszamy za zamieszanie, które to spowodowało”. Ciężko jednak uwierzyć, że zmiany w regulaminie były tworzone, bez pomysłu ich wdrożenia. Możliwe, że firma szybko zreflektowała się pod naporem krytyki, w kocu PayPal ma długą historię blokowania kont za rzekome szerzenie "dezinformacji".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PayPal szybko wycofuje się z pomysłu zabierania 2500 USD za szerzenie "dezinformacji". To pomyłka

 0