PayPal zamyka konta z powodu ideologii politycznych. Firma kończy z darmowymi zwrotami produktów

PayPal zamyka konta z powodu ideologii politycznych. Firma kończy z darmowymi zwrotami produktów

Politycy powiązani z brytyjską Partią Konserwatywną domagają się prawnego zakazu blokowania kont należących do różnych kampanii politycznych przez PayPal. Jest to efekt zablokowania środków należących do organizacji  UsForThem i Unii Wolnego Słowa (FSU).

UsForThem, które prowadziło kampanię przeciwko ograniczeniom Covid wpływającym na dzieci, takim jak zamykanie szkół, straciło konto za nieokreślone naruszenie warunków korzystania z usługi. FSU to grupa zwolenników wolności słowa, która również ma zawieszony dostęp do zgromadzonych środków. Brytyjski Departament Kultury, Mediów i Sportu skontaktował się z PayPal, prosząc o wyjaśnienie, ale gigant najzwyczajniej to zignorował, trzymając się publicznego oświadczenia, w którym stwierdzono jedynie, że PayPal „przerywa swoją relację” z kontami, które naruszają zasady dopuszczalnego użytkowania.

PayPal znalazł się po ostrzałem polityków, gdy kolejny raz zablokował konta organizacjom z powodu odmiennych poglądów politycznych. Brytyjscy parlamentarzyści z Partii Konserwatywnej chcą wprowadzenia poprawki do przepisów, która zakaże takich działań.

Jest to zwykła pycha giganta technologicznego - firma nawet nie zawraca sobie głowy wyjaśnianiem swojej cenzury i/lub deplatformacji – co zostało podkreślone przez liderkę Izby Gmin Penny Mordaunt, która odpowiedziała na pytanie poselskie, mówiąc, że FSU i UsForThem nadal nie nie wiedzą „dokładnie, dlaczego usunięto ich z usługi, pomimo podjęcia wielkich wysiłków, aby się dowiedzieć”. Media spekulują, że w obu przypadkach przyczyną jest rzekome rozpowszechnianie dezinformacji o pandemii – i w obu przypadkach grupy zaprzeczają, że tak właśnie było.

Nowy pomysł polega na dodaniu poprawki do ustawy o bezpieczeństwie online lub ustawy o rynkach cyfrowych – które są nadal w trakcie procedury parlamentarnej – prawnie uniemożliwiającej PayPalowi traktowanie w ten sposób zbiórek politycznych. Konserwatywni posłowie stojący za inicjatywą napisali do sekretarza stanu ds. strategii biznesowej, energetycznej i przemysłowej Jacoba Reesa-Mogga, argumentują, że poprawka jest potrzebna, ponieważ trudno im zrozumieć działania PayPal jako coś innego niż „zaaranżowany, politycznie umotywowany ruch w celu wyciszenia krytycznych lub odmiennych poglądów".

„Wycofanie usług bankowych od osoby lub organizacji, ponieważ nie trzymają się właściwej linii politycznej, jest czymś, czego można się spodziewać w komunistycznych Chinach lub Korei Północnej, ale nie w rzekomo wolnym kraju” – powiedział założyciel FSU i Sekretarz Generalny Toby Young. Prasa brytyjska cytuje źródła, które spodziewają się, że poprawka zostanie prawdopodobnie zaakceptowana przez ministrów.

Dzisiejszego dnia PayPal ogłosił też istotne zmiany dla kupujących, którzy nie będą otrzymywać zwrotu kosztów odesłania przedmiotu. Funkcjonalność ta oprócz ochrony kupujących, była jedną z ważniejszych dla miłośników zakupów.

Kończymy świadczenie naszej usługi zwrotu kosztów odesłania przedmiotu. Od 27 listopada 2022 r. PayPal nie będzie już przyjmować żądań zwrotu kosztów odesłania przedmiotu.

Aby mieć pewność, że Twoje roszczenie zostanie przyjęte, pamiętaj, aby przesłać wszelkie kwalifikujące się żądania zwrotu kosztów przed tą datą. Pamiętaj także, że w przypadku kwalifikujących się zakupów usługa ochrony kupujących nadal będzie dostępna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PayPal zamyka konta z powodu ideologii politycznych. Firma kończy z darmowymi zwrotami produktów

 0