PC, PS5 i Nintendo Switch - to ulubione urządzenia deweloperów gier. A na samym końcu jest...

PC, PS5 i Nintendo Switch - to ulubione urządzenia deweloperów gier. A na samym końcu jest...

Każdy gracz ma swoją ulubioną platformę, czy to PC, czy też konsole pokroju PS5, Switch - wybór jest całkiem spory, wliczając w to urządzenia mobilne jak smartfony. Co jednak z ludźmi, którzy faktycznie tworzą gry? Które platformy preferują programiści? Game Developers Conference co roku zadaje to pytanie twórcom gier, a tegoroczna ankieta badająca stan branży gier przynosi interesujące wyniki. GDC zapytało około 3000 programistów, które platformy ich najbardziej interesują i nie będzie zapewne dla nikogo zaskoczeniem, że zwyciężyły komputery PC, otrzymując głosy 58 procent ankietowanych. Programiści mieli możliwość wielokrotnego wyboru, zaznaczając wszystkie ważne dla nich pozycje.

Programiści preferują PC i nowe konsole, jednak najczęściej pracują nad grami na PC i urządzenia mobilne. Stadia jest na samym końcu listy zainteresowań.

Następna pozycja to PlayStation 5 z wynikiem 44 procent, Nintendo Switch z 38 procent, Xbox Series X / S z 30 procent i ogólne zestawy VR, które przyciągnęły do siebie 27 procent. Na dole listy znalazło się Google Stadia z wynikiem 6 procent. Co ciekawe, wyniki te ni pokrywają się z faktyczną pracą programistów. Na pytanie, na jakie platformy obecnie tworzą gry, 58 procent deweloperów odpowiedziało, że na komputery PC, 32 procent na iOS, 31 procent na Androida, 27 procent na PS5 oraz 24 procent na Xbox Series X / S.

Biznesowo platformy mobilne zdają się bardziej przyciągać niż nowe konsole, pomimo preferencji samych twórców. Najnowsza ankieta GDC sprawdza również, czy COVID-19 przyczynił się do opóźnień w grach, co potwierdziło 44 procent respondentów. Ankieta sprawdza również, jak sytuacja odbiła się na czasie pracy programistów: 45 procent z nich twierdzi, że pracuje średnio ponad 40 godzin tygodniowo, ale tylko 4 procent przyznało się do pracy w wymiarze ponad 60 godzin tygodniowo. Pełne wyniki ankiety możecie znaleźć tutaj.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PC, PS5 i Nintendo Switch - to ulubione urządzenia deweloperów gier. A na samym końcu jest...

 0