PCI-SIG obwinia producentów kart za problemy ze złączem 12VHPWR

PCI-SIG obwinia producentów kart za problemy ze złączem 12VHPWR

Peripheral Component Interconnect Special Interest Group, znane lepiej jako PCI-SIG, postanowiło odnieść się do afery z 16-pinowym złączem zasilania 12VHPWR, wykorzystywanym przez NVIDIĘ w jej nowych kartach graficznych.

W oświadczeniu skierowanym do członków, które zostało następnie przekazane prasie przez dział PR, grupa stwierdziła, że ​​„jeden producent zgłosił do PCI-SIG potencjalne problemy z bezpieczeństwem związane z korzystaniem przez niego ze złącza 12VHPWR”. Wspomina również o toczącym się procesie sądowym Genua vs NVIDIA Corporation, w którym zarzuca się producentowi, że 16-pinowe kable „topią się… stwarzając poważne zagrożenie elektryczne i pożarowe”.

PCI-SIG nie poczuwa się w żaden sposób do winy za tę sytuację i daje pstryczek w nos producentom grafik.

PCI-SIG nie poczuwa się w żaden sposób do winy za tę sytuację i raczej daje pstryczek w nos wszystkim zaangażowanym w produkcję lub sprzedaż produktów z 16-pinowym złączem 12VHPWR. „PCI-SIG pragnie uświadomić wszystkim członkom, którzy produkują, wprowadzają na rynek lub sprzedają technologie PCI-SIG (w tym złącza 12VHPWR) o potrzebie podjęcia wszelkich odpowiednich i rozważnych środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownika końcowego, w tym testowania zgłoszonych przypadków problemów z udziałem konsumentów jak twierdzono w wyżej wymienionym pozwie” – napisała grupa. 

„Przypomina się członkom, że specyfikacje PCI-SIG dostarczają informacji technicznych niezbędnych do interoperacyjności i nie mają na celu odniesienia się do właściwego projektu, metod produkcji, materiałów, testów bezpieczeństwa, tolerancji bezpieczeństwa ani jakości wykonania. Wdrażając specyfikację PCI-SIG, członkowie są odpowiedzialni za projektowanie, wytwarzanie i testowanie, w tym testowanie bezpieczeństwa, swoich produktów”.

18 listopada NVIDIA poinformowała, że ​​jest świadoma około 50 przypadków stopienia się złączy 12VHPWR na jej kartach na całym świecie. Firma stwierdziła, że ​​wygląda na to, że właściciele nie podłączali w pełni złącza do karty graficznej i że „badają dodatkowe sposoby upewnienia się, że złącze jest bezpieczne przed włączeniem karty graficznej”, a także przyspieszają wymianę dla osób, których to dotyczy.

AMD, główny rywal NVIDII na rynku konsumenckich kart graficznych, nie używa 16-pinowych złączy w nadchodzących kartach Radeon RX 7000 i wykorzystuje incydenty topiących się złączy, by wbić szpilę rywalowi.

Nieczęsto zdarza się, że organizacja taka jak PCI-SIG wysyła do prasy oświadczenie skierowane dla członków. Pokazuje to tylko, że grupa chce podkreślić, że nie ma nic wspólnego z tą aferą, próbując zapobiec dalszym możliwym kłopotom.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PCI-SIG obwinia producentów kart za problemy ze złączem 12VHPWR

 0