Pełna lista gier nominowanych do nagród BAFTA - Uncharted 4 faworytem

Pełna lista gier nominowanych do nagród BAFTA - Uncharted 4 faworytem

BAFTA to ceremonia Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Teatralnych. Początkowo poświęcona tym dwóm dziedzinom, od 1998 roku przyznaje także nagrody twórcom gier wideo.

Właśnie została ogłoszona lista nominacji do nagród BAFTA. Najwięcej szans na Złote Maski ma Uncharted 4 - dzieło Naughty Dog walczy między innymi w kategoriach takich jak: najlepszy scenariusz, osiągnięcie artystyczne i najlepsza gra. Ponadto aż trzech aktorów występujących w produkcji Sony ma indywidualne nominacje do tytułu najlepszego wykonawcy - Nolan North (w roli Nathana Drake'a), Troy Baker (Sam Drake) oraz Emily Rose (Elena Fisher). Nieznacznie jedynie w liczbie nominacji grze Naughty Dog ustępuje INSIDE autorstwa duńskiego studia Playdead. Artystyczna, mroczna i surrealistyczna platformówka ma szanse powalczyć w aż 7 kategoriach. Szansę na 6 nagród mają: Firewatch, The Last Guardian i The Witness na 4, a Dishonored 2 i Battlefield 1 na 3. Poniżej znajduje się pełne zestawienie:

Osiągnięcie artystyczne

  • Abzu -- Giant Squid / 505 Games
  • Dishonored 2 -- Arkane Studios / Bethesda Softworks
  • Inside -- Playdead
  • The Last Guardian -- Sony Japan Studio, genDesign / Sony
  • Uncharted 4: A Thief's End -- Naughty Dog / Sony
  • Unravel -- Coldwood Interactive / EA

Najlepsze udźwiękowienie

  • Battlefield 1 -- DICE / EA
  • Doom -- Id Software / Bethesda Softworks
  • Inside – Martin Stig Andersen (Playdead)
  • The Last Guardian -- Sony Japan Studio, genDesign / Sony
  • Rez Infinite -- Tetsuya Mizuguchi, Takako Ishida, Noboru Mutoh (Enhance Games, Monstars Inc., Resonair / Enhance Games)
  • Uncharted 4: A Thief's End -- Naughty Dog / Sony

Najlepsza gra

  • Firewatch -- Campo Santo / Camp Santo, Panic
  • Inside -- Playdead
  • Overwatch -- Blizzard Entertainment
  • Stardew Valley -- Eric Barone (ConcernedApe / Chucklefish)
  • Titanfall 2 -- Respawn Entertainment / EA
  • Uncharted 4: A Thief's End -- Naughty Dog / Sony

Najlepsza gra brytyjska

  • Batman: Arkham VR -- Rocksteady / Warner Bros.
  • Forza Horizon 3 -- Playground Games / Microsoft Studios
  • No Man's Sky -- Hello Games / Hello Games, Sony
  • Overcooked -- Ghost Town Games / Team17
  • Planet Coaster -- Frontier Developments
  • Virginia -- Variable State / 505 Games

Najlepszy debiut

  • Firewatch -- Campo Santo / Campo Santo, Panic
  • Overcooked -- Ghost Town Games / Team17
  • Oxenfree -- Night School Studio
  • That Dragon, Cancer -- Numinous Games
  • The Witness -- Thekla
  • Virginia -- Variable State / 505 Games

Najlepiej popremierowo wspierana gra

  • Destiny: Rise of Iron -- Bungie / Activision
  • Elite Dangerous: Horizons -- Frontier Developments
  • Eve Online -- CCP Games
  • Final Fantasy XIV: Online -- Square Enix
  • Hitman -- IO Interactive / Square Enix
  • Rocket League -- Dave Hagewood, Jeremy Dunham, Corey David (Psyonix)

Najlepsza gra rodzinna

  • Lego Star Wars: The Force Awakens -- Mike Taylor, Jamie Eden, James Norton (TT Games / Warner Bros.)
  • Overcooked -- Ghost Town Games / Team17
  • The Playroom VR -- Sony Japan Studio, Team ASOBI! / Sony
  • Pokemon Go -- Niantic
  • Ratchet & Clank -- Insomniac Games / Sony
  • Toca Hair Salon 3 -- Toca Boca

Najlepszy design

  • Battlefield 1 -- DICE / EA
  • Dishonored 2 -- Arkane Studios / Bethesda Softworks
  • Inside -- Playdead
  • Overwatch -- Blizzard Entertainment
  • Titanfall 2 -- Respawn Entertainment / EA
  • The Witness -- Thekla

Największa innowacja

  • Batman: Arkham VR -- Rocksteady / Warner Bros.
  • Firewatch -- Campo Santo / Camp Santo, Panic
  • Pokemon Go -- Niantic
  • That Dragon, Cancer -- Numinous Games
  • Unseen Diplomacy -- Triangular Pixels
  • The Witness -- Thekla

Najlepsza gra mobilna i na urządzenia przenośne

  • The Banner Saga 2 -- Stoic / Versus Evil
  • Dawn of Titans -- Natural Motion / Zynga
  • Deus Ex Go -- Square Enix Montreal / Square Enix
  • Pokemon Go -- Niantic
  • Pokemon Sun and Moon -- Game Freak / The Pokemon Company
  • Reigns -- Nerial / Devolver Digital

Najlepszy tryb wieloosobowy

  • Battlefield 1 -- DICE / EA
  • Forza Horizon 3 -- Playground Games / Microsoft Studios
  • Overcooked -- Ghost Town Games / Team17
  • Overwatch -- Blizzard Entertainment
  • Titanfall 2 -- Respawn Entertainment / EA
  • Tom Clancy's The Division -- Ubisoft Massive / Ubisoft

Najlepsza muzyka

  • Abzu -- Austin Wintory (Giant Squid / 505 Games)
  • Doom -- Mick Gordon, Chris Hite, Chad Mossholder (Id Software / Bethesda Softworks)
  • Inside -- Martin Stig Andersen, SØS Gunver Ryberg (Playdead)
  • The Last Guardian -- Takeshi Furukawa (Sony Japan Studio, genDesign / Sony)
  • Uncharted 4: A Thief's End -- Henry Jackman, Jonathan Mayer, Scott Hanau (Naughty Dog / Sony)
  • Virginia -- Lyndon Holland (Variable State / 505 Games)

Najlepszy scenariusz

  • Dishonored 2 -- Arkane Studios / Bethesda Softworks
  • Firewatch -- Campo Santo / Camp Santo, Panic
  • Inside -- Arnt Jensen (Playdead)
  • Mafia III -- Hangar 13 / 2K
  • Oxenfree -- Night School Studio
  • Uncharted 4: A Thief's End -- Neil Druckmann, Josh Scherr (Naughty Dog / Sony)

Najlepsza nowa marka

  • Firewatch -- Campo Santo / Camp Santo, Panic
  • Inside -- Playdead
  • The Last Guardian -- Sony Japan Studio, genDesign / Sony
  • Overwatch -- Blizzard Entertainment
  • Unravel -- Coldwood Interactive / EA
  • The Witness -- Thekla

Najlepszy dubbing

  • Alex Hernandez jako Lincoln Clay (Mafia III)
  • Cissy Jones jako Delilah (Firewatch)
  • Emily Rose jako Elena Fisher (Uncharted 4: A Thief's End)
  • Navid Negahban jako Hajj Agha (1979 Revolution: Black Friday)
  • Nolan North jako Nathan Drake (Uncharted 4: A Thief's End)
  • Troy Baker jako Sam Drake (Uncharted 4: A Thief's End)

Nagroda BAFTA Ones To Watch

  • Among the Stones -- Lukasz Gomula, Alberto Taiuti, James Wood, Roberton Macken, Kevin McKenna, Rory Sweeney (Bluedoor Games)
  • Pentagrab -- Andrew Fullarton, Thomas Slade, Nick Kondylis, Cari Watterton, Dale Smith (Ludico)
  • Rebound -- Kieran Gallagher, Isaac Pringle, Mark Tempini, Andrew Graham, Alexander MacDiarmid, Vlady Veselinov, Craig Russell, Alex Donaldson (Hexterion)

Esports Audience Award (przyznawana przez internautów):

  • Clash Royale -- Supercell
  • Counter Strike: Global Offensive -- Hidden Path Entertainment / Valve
  • Dota 2 -- Valve
  • League of Legends -- Riot Games
  • Overwatch -- Blizzard Entertainment
  • Street Fighter V -- Capcom, Dimps / Capcom

Do najważniej nagrody - za najlepszą grę - staną ze sobą w szranki Firewatch, Inside, Overwatch, Stardew Valley, Titanfall 2 i Uncharted 4. Trzeba przyznać, że jest to dość różnorodny miks gier indie i AAA. W zeszłym roku w tej kategorii wygrał Fallout 4, a dwa lata temu - Destiny. Interesująco przedstawia się rywalizacja w kategorii najlepszej gry brytyjskiej, do której nominowane zarówno są świetnie przyjęta Forza Horizon 3, jak i niezwykle kontrowersyjny No Man's Sky, a ponadto Batman: Arkham VR, Overcooked, Planet Coaster i Virginia. Gala odbędzie się w Londynie 6 kwietnia, jako prowadzący wystąpi Danny Wallace (znany z serii Assassin's Creed jako Shaun Hastings), oraz Thomas Was Alone. Uroczystość będzie transmitowana za pośrednictwem Twitcha.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pełna lista gier nominowanych do nagród BAFTA - Uncharted 4 faworytem

 0