Phantom Blade 0 - kolejna chińska gra, która zapowiada się na hit

Phantom Blade 0 - kolejna chińska gra, która zapowiada się na hit

Podczas wczorajszej prezentacji PlayStation Sony zapowiedziano kilka naprawdę mocno wyczekiwanych gier, ale naszą uwagę zdecydowanie przykuło Phantom Blade 0 od chińskiego studia S-Game, które jawi się jako swoiste połączenie Sekiro, Ninja Gaiden i Ghost of Tsushima. 

Phantom Blade 0 robi wrażenie

Ta gra akcji to nowa odsłona serii Phantom Blade, przy czym Phantom Blade: Executioners to tytuł mobilny. Gra została ujawniona poprzez ogłoszenie i zwiastun gry ze sporą ilością rozgrywki, który ujawnia niezwykle widowiskowy tytuł w orientalnym klimacie. Warto zwrócić uwagę na imponującą oprawę graficzną i niezwykle widowiskowe walki, które sprawiają, że tytuł ten od razu wskoczył na nasz radar. 

Zgodnie z opisem w zwiastunie, mamy do czynienia z „nową grą RPG akcji, charakteryzującą się głębokim i mrocznym stylem graficznym, szybką walką i fikcyjnym światem będącym mieszanką chińskich sztuk walki i steampunku! W nadchodzącym tytule gracze wcielą się w rolę Dark Raidera wygnanego przez „Zakon”, który wyrusza na ścieżkę zemsty. Na blogu PlayStation studio odpowiedzialne za nadchodzący tytuł podało kilka dodatkowych szczegółów, w tym settingu i nie tylko.

Phantom Blade 0 od chińskiego studia S-Game, jawi się jako swoiste połączenie Sekiro, Ninja Gaiden i Ghost of Tsushima. 

Kung fu + steampunk

Phantom World, czyli uniwersum, w którym toczy się gra, to miejsce, w którym spotykają się różne moce. Znajdziesz tutaj chińskie kung fu, skomplikowane maszyny przypominające steampunk, sztukę okultystyczną i inne intrygujące elementy, które nie pasują do żadnej z tych kategorii.

W Phantom Blade Zero grasz jako Soul, elitarny zabójca służący nieuchwytnej, ale potężnej organizacji znanej po prostu jako „Zakon”. Soul zostaje wrobiony w morderstwo patriarchy Zakonu, a następnie ciężko ranny podczas obławy i chociaż zostaje uratowany przez mistycznego uzdrowiciela, prowizoryczne lekarstwo będzie działało tylko 66 dni. Teraz musi walczyć z potężnymi wrogami i nieludzkimi potworami, jednocześnie poszukując osób odpowiedzialnych za to wszystko, zanim skończy mu się czas.

Phantom Blade 0 zdaje się więc kolejną imponującą grą z Chin, na którą warto czekać. Jak tylko pojawi się więcej informacji na temat tego niezwykle ciekawie wyglądającego tytułu, nie omieszkamy was o tym poinformować, a na razie wiadomo, że gra zmierza na PS5 i PC. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Phantom Blade 0 - kolejna chińska gra, która zapowiada się na hit

 0