Philips 328P6VUBREB - monitor 4K HDR ze złączem USB typu C w dobrej cenie

Philips 328P6VUBREB - monitor 4K HDR ze złączem USB typu C w dobrej cenie

Jeśli wciąż wypatrujecie monitora 4K ze wsparciem dla technologii HDR, który świetnie sprawdzi się w trakcie obróbki materiałów foto oraz wideo, ale również po godzinach pracy do oglądania filmów czy okazjonalnego grania, to może zainteresować Was nowa propozycja Philipsa. 31,5-calowy 328P6VUBREB zdaje się spełniać te wymagania, zapewniając matrycę VA o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, wsparcie dla szerokiego zakresu tonalnego, potwierdzone certyfikatem VESA DisplayHDR 600, dobre odwzorowanie barw, dzięki 10-bitowemu panelowi, a jego dodatkowym atutem jest wygodne dokowanie laptopa poprzez złącze USB-C. To wszystko otrzymujemy zaś w rozsądnej, jak na tej klasy sprzęt, cenie wynoszącej na polskim rynku 2659 zł. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej temu monitorowi.

328P6VUBREB oferuje matrycę VA o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, wsparcie dla szerokiego zakresu tonalnego, potwierdzone certyfikatem VESA DisplayHDR 600 i dobre odwzorowanie barw, dzięki 10-bitowemu panelowi.

Nowy Philips z linii Brillance zapewnia wartość kontrastu sięgającą 3000:1, a jego maksymalna jasność to 600 cd/m², co powinno już gwarantować bardzo przyzwoity efekt HDR w grach oraz filmach, poprawiając szczegółowość i kolory w jasnych i ciemnych scenach. W przypadku tych pierwszych nie powinniśmy też narzekać na czas reakcji plamki, który wynosi 4 ms (GtG), ale częstotliwość odświeżania to oczywiście tylko 60 Hz, a nie otrzymujemy też wsparcia dla technologii niwelującej efekt rozrywania obrazu (G-Sync lub FreeSync). 328P6VUBREB, za sprawą złącza USB-C z funkcją Power Delivery, jest jednak przyjazny osobom preferującym na co dzień bardziej mobilny styl pracy, ponieważ możemy podłączyć monitor do laptopa za pomocą pojedynczego kabla. Znajdziemy tu również 4-portowy, aktywny hub USB oraz gigabitowy port Ethernet. Ilość złączy umożliwia podpięcie do monitora kilku urządzeń jednocześnie, np. komputera stacjonarnego, laptopa oraz konsoli. Philips 328P6VUBREB poza złączem USB-C oferuje również 1 x Display Port 1.4 oraz 2 x HDMI 2.0, a sprzętowe wsparcie dla trybu MultiView pozwala na wyświetlanie na ekranie obrazu z dwóch niezależnych źródeł.

Jak wszystkie monitory z tej serii, również model 328P6VUBREB mocno kładzie nacisk na ergonomię. Philips zaimplementował tu dwie technologie ograniczające zmęczenie wzroku związane z długotrwałą pracą przed ekranem: Flicker-Free (redukuje migotanie wyświetlacza) i LowBlue (ogranicza emisję niebieskiego światła). Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 3 W każdy. Ekran osadzony jest na podstawie SmartErgoBase, umożliwiającej precyzyjną regulację pozycji wyświetlacza w praktycznie każdej płaszczyźnie. Podstawa posiada także obrotnicę i pivot. Ekran można także zdemontować i osadzić na zewnętrznym uchwycie (montaż w systemie VESA 100 x 100 mm), co ułatwia budowę stanowisk wyposażonych w dwa lub więcej wyświetlaczy. Philips 328P6VUBREB trafi do sprzedaży w Polsce już w listopadzie i zapowiada się jako ciekawa propozycja zarówno do pracy, gdzie oferuje duży obszar roboczy i precyzyjnie odwzorowanie barw, ale i rozrywki, gdzie docenimy wysoką rozdzielczość czy wsparcie dla HDR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Philips 328P6VUBREB - monitor 4K HDR ze złączem USB typu C w dobrej cenie

 0