Pierwsza gra "na receptę", przepisywana w przypadku ADHD, może leczyć mgłę mózgową po COVID-19

Pierwsza gra "na receptę", przepisywana w przypadku ADHD, może leczyć mgłę mózgową po COVID-19

Naukowcy obecnie sprawdzają możliwość, czy gra wideo może pomóc w leczeniu zaburzeń poznawczych, które mogą być pozostałościami po przebytej infekcji covid-19. W badaniu wykorzystano grę EndeavorRx, który w czerwcu ubiegłego roku, stała się pierwszą grą wideo wymagającą recepty od lekarza, by móc w nią zagrać. Gra EndeavourRx jest obecnie stosowana w leczeniu dzieci z ADHD. Jak donosi The Verge, neuropsycholog Faith Gunning z Weill Cornell Medicine testuje grę na dorosłych, którzy doświadczyli trudności poznawczych po zakażeniu covid-19. Objawy te mogą obejmować trudności ze skupieniem uwagi oraz problemy z pamięcią.

Przepisywana przez lekarzy gra, która jest stosowana w leczeniu ADHD u dzieci, może pomóc szybciej wyjść z mgły mózgowej po COVID-19.

"Nie uważamy, że każdy, kto dochodzi do siebie po COVID-19, potrzebuje interwencji poznawczej" - powiedziała Gunning podczas rozmowy z The Verge. "Ale jest wystarczająco dużo danych, które sugerują, że znaczna liczba osób, które cierpiały na COVID-19, będzie miała pewne problemy poznawcze". Gunning zauważyła, że ​​jedną z mocnych stron interwencji opartej na grze jest to, że może być bardziej angażująca niż tradycyjne metody, które, jak powiedziała, mogą być i często najzwyczajniej są "nudne".

Co ważne, "gra wideo jest również skalowalna" - powiedziała Gunning. "To coś, co można dać wielu ludziom. Potrzebujemy rzeczy, które możemy przekazać społeczności. Nawet jeśli jest to niewielka grupa osób spośród chorych na COVID-19, to sama liczba osób, które chorowały na COVID-19 oznacza, że ​​potrzebujemy skutecznych interwencji, które można szeroko rozpowszechniać ".  To, czy sama gra jest wciągająca i zabawna, jest kwestią subiektywną, jednak może to być skuteczniejszy sposób dotarcia do chorych. Podczas pandemii gry odnotowały ogromny skok popularności , pomagając ludziom pozostawać ze sobą w kontakcie, radzić sobie z chorobą, lub pozwalając po prostu przetrwać okres zamknięcia w domu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsza gra "na receptę", przepisywana w przypadku ADHD, może leczyć mgłę mózgową po COVID-19

 0