Pierwsza partia kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 już za niespełna miesiąc?

Pierwsza partia kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 już za niespełna miesiąc?

Według słów prowadzącego jednego z kanałów na YouTube, pierwsza partia kart graficznych z dachodzącej serii NVIDIA GeForce RTX 4000 ma dotrzeć do chińskich dostawców za niecały miesiąc. Informacje mają pochodzić bezpośrednio od jego własnego chińskiego dostawcy. Mało prawdopodobne jednak, że sprzęt zostanie wprowadzony do sprzedaży w tak krótkim czasie.

Premiera wyczekiwanych kart graficznych z rodziny NVIDIA GeForce RTX 4000 zbliża się do nas wielkimi krokami. Wskazują na to także najnowsze doniesienia z sieci. Według prowadzącego jednego z zagranicznych kanałów na YouTube, pierwsza partia układów RTX 4000 ma trafić do chińskich dostawców za niespełna miesiąc. Informacje na ten temat mają rzekomo pochodzić bezpośrednio od jego własnego chińskiego dostawcy. Mimo wszystko nie powinniśmy spodziewać się przyspieszonego rozpoczęcia sprzedaży nowej generacji kart zielonych. Ponadto wielu producentów niereferencyjnych konstrukcji nie jest ponoć jeszcze gotowa do wprowadzenia swoich propozycji.

Jeśli wierzyć jednemu z zagraniczynch YouTuberów, pierwsza partia kart graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX 4000 trafi do chińskich dostawców za niecały miesiąc. Rynkowej premiery możemy spodziewać się jednak w znacznie późniejszym czasie.

Premiera ma być na tyle odległa, że nie zostały ukończone jeszcze prace nad opakowaniami, ani reklamą oraz pozostałymi działaniami marketingowymi. Wygląda zatem na to, że wprowadzenie do sprzedaży serii GeForce RTX 4000 w ciągu miesiąca jest bardzo mało prawdopodobne. Według znanych informatorów, na rynkową premierę nadchodzących kart NVIDII poczekamy przynajmniej do końca 2022 roku. Najwcześniej możemy spodziewać się ich w październiku.

Mówi się, że pierwszym GPU, które zobaczymy w ofercie NVIDII będzie RTX 4090. Później ma zadebiutowac model z dopiskiem "Ti", przejmując tym samym miano flagowca. Nastąpi to jednak dopiero w przyszłym roku. Spodziewamy się, iż układy z rodziny GeForce RTX 4000 przyniosą znaczący wzrost wydajności, zwłaszcza, że AMD również przygotowuje się do premiery wysokowydajnych GPU, bazujących na architekturze RDNA 3.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsza partia kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 już za niespełna miesiąc?

 0