Pierwsze komputery z grafiką Intel Arc dostępne w przedsprzedaży

Pierwsze komputery z grafiką Intel Arc dostępne w przedsprzedaży

Do przedsprzedaży trafiły gotowe komputery od Acera z kartami graficznymi Intel Arc. Sprzęt pojawił się na stronie francuskiego sklepu Boulanger. Prawdopodobnie jest to pierwsza tego typu konfiguracja w Europie. Istnieje jednak pewien haczyk, bowiem komputer nie zostanie dostarczony do 8 października. Mówimy zatem o 2-miesięcznym wyprzedzeniu.

Desktopowe karty graficzne Intela z serii Arc trafiły w pierwszej kolejności do sprzedaży wyłącznie na rynku chińskim. Do europejskiej premiery pozostało jeszcze trochę czasu, jednak na stronie jednego z francuskich sklepów widnieje oferta komputera do gier Acer Nitro N50-640, wyposażonego między innymi w procesor 12. generacji Core oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDII lub Intela. Do wyboru mamy model GTX 1650, RTX 3060 lub Arc A380. Wygląda na to, że wspomniany zestaw jest pierwszą tego typu konfiguracją dostępną w Europie. Osoby zainteresowane pecetem będą jednak musiały poczekać na dostawę aż do 8 października, o ile data na stronie jest prawidłowa.

W ofercie jednego z francuskich sklepów pojawił się gotowy zestaw komputerowy Acera, wyposażony w dedykowaną kartę graficzną Intela z serii Arc. Ponadto, również MSI opublikowało specyfikację gotowca w konfiguracji z Arc A380 lub Arc A310.

Acer Intel Arc

fot: Boulanger

MSI Intel Arc

fot: MSI

Komputer Acera wyposażono w procesor Core i5-12400F, 16 GB pamięci DDR4 oraz dysk SSD o pojemności 500 GB. Za całość trzeba zapłacić całkiem sporo, bo 949 euro, czyli w zaokrągleniu 4500 złotych. W sieci pojawiły się także informacje na temat gotowca od MSI o nazwie PRO DP130, który również wykorzystuje procesory graficzne Intela. Pecet dostępny jest w konfiguracji z modelem Arc A380 oraz Arc A310.

Oficjalna specyfikacja słabszego z wymienionych układów nie jest niestety znana. Spodziewamy się jednak, że Arc A310 zaoferuje 4 lub 6 rdzeni Xe oraz 4 GB pamięci. Na stronie MSI nie widnieją informacje o dacie premiery, ani wycenie komputera PRO DP130. Opublikowanie wspomnianych zestawów sugeruje, że wprowadzenie desktopowych kart graficznych z rodziny Arc nie jest już tak odległym wydarzeniem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwsze komputery z grafiką Intel Arc dostępne w przedsprzedaży

 0