Pierwszy cooler Amazonu to rebranding modelu Cooler Mastera sprzedawany za połowę ceny

Pierwszy cooler Amazonu to rebranding modelu Cooler Mastera sprzedawany za połowę ceny

Amazon postanowił spróbować swoich sił w segmencie chłodzenia do komputerów PC, wprowadzając do swojej oferty pierwszy taki cooler marki Amazon Basics, który przeznaczony jest dla wybranych procesorów AMD i Intel. 

Propozycja Amazonu nieco różni się od typowego coolera CPU, gdyż ma cztery miedziane rurki cieplne, które ułatwiają przenoszenie ciepła z podstawy w górę do szeregu aluminiowych żeber chłodzących, przez które wentylator wdmuchuje powietrze. Miedź lepiej niż aluminium odprowadza ciepło, ale aluminium jest w stanie rozpraszać pochłonięte ciepło szybciej. Aluminium jest również lżejsze i tańsze niż miedź, stąd połączenie tych dwóch elementów jest tu zasadne. 

Amazon postanowił spróbować swoich sił w segmencie chłodzenia do komputerów PC, wprowadzając do swojej oferty pierwszy taki cooler marki Amazon Basics.

Amazon

Dołączony 92-milimetrowy wentylator chłodzący z łożyskiem karabinowym oferuje regulację PWM w zakresie od 600 obr./min do 2000 obr./min i może zapewnić przepływ powietrza do 34,73 CFM przy generowanym hałasie 29,38 dBA. Jest również wyposażona w oświetlenie LED RGB i oferuje kompatybilność z gniazdami procesorów LGA1700, LGA1200, LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, AM5 i AM4. Urządzenie ma wymiary 102 mm x 83,4 mm x 126 mm i waży 400 gramów.

Jeśli ten cooler wydaje się Wam znajomy, to nic dziwnego, gdyż jest to po prostu rebranding chłodzenia Cooler Master Hyper H410R RGB. Nie wiemy, czy Amazon pokusił się o jakiekolwiek istotne zmiany, ale zapewne jest to dokładnie ten sam sprzęt, tylko z innymi logotypami. 

Amazon

Co jednak istotne, wersja od Amazonu jest praktycznie o połowę tańsza. Cooler Master Hyper H410 R RGB kupić można bowiem w USA od 68 USD, tymczasem popularny sklep internetowy oferuje ten produkt za zaledwie 27 USD. 

Jeśli szukacie nowego chłodzenia do swoich PC, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat, gdzie znajdziecie zarówno tańsze rozwiązania, jak i coś bardziej zaawansowanego. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pierwszy cooler Amazonu to rebranding modelu Cooler Mastera sprzedawany za połowę ceny

 0