Pixel 5 i Pixel 4a (5G) zaprezentowane na zdjęciu. Tegoroczny flagowiec Google może rozczarować

Pixel 5 i Pixel 4a (5G) zaprezentowane na zdjęciu. Tegoroczny flagowiec Google może rozczarować

Google nie ma najlepszej historii, jeśli chodzi o utrzymywanie w tajemnicy swoich smartfonów i praktycznie możemy być pewni, że nadchodzące modele firmy będzie można zobaczyć w sieci przed ich oficjalną prezentacją. Tym razem wyciekły dwa telefony amerykańskiego giganta, nowy flagowiec Pixel 5 oraz tańszy Pixel 4a (5G). Poniżej możecie zobaczyć oba urządzenia na fotografii prezentującej tylne panele tych produktów, które leżą obok siebie. Co ciekawe, Pixel 5 to mniejsze z urządzeń, po lewej strony na fotografii, natomiast Pixel 4A (5G) znajduje się po prawej stronie. Spodziewać można się jednak, że „Piątka” doczeka się także większej wersji XL, tak jak poprzednik. Wygląda też na to, że oba smartfony posiadają podwójne aparaty tylne, podobnie zresztą jak Pixel 4 i Pixel 4 XL. Niestety nie otrzymaliśmy zdjęcia z frontem tych sprzętów.

Do sieci wyciekły właśnie dwa nadchodzące telefony Google, nowy flagowiec Pixel 5 oraz tańszy Pixel 4a (5G).

Pixel 5 i Pixel 4a (5G) zaprezentowane na zdjęciu. Tegoroczny flagowiec Google może rozczarować

Niemniej bazując na dotychczasowych przeciekach, w tym renderach Pixela 5, a także świeżych doniesieniach na temat Pixela 4a (5G), w tym jego grafikach (poniżej), zdaje się, że telefony te będą bardzo podobne do Pixela 4a, również jeśli chodzi o przedni panel. Liczne podobieństwa obejmować mają także specyfikację tych urządzeń, ponieważ przecieki wspominają o układzie Snapdragon 765G, 16 MP (Sony IMX481) aparacie szerokokątnym, 12,2 MP (Sony IMX363) jednostce głównej i 8 MP(IMX355) kamerce przedniej, a także czytniku linii papilarnych na tylnym panelu. Pomimo faktu, że Pixel 5 będzie tegorocznym flagowcem Google, będzie to model ze średniej półki, a tak przynajmniej sugeruje jego specyfikacja. Co więcej, otrzymać ma on nawet plastikową obudowę, jak Pixel 4a i Pixel 4a (5G).

Pixel 5 i Pixel 4a (5G) zaprezentowane na zdjęciu. Tegoroczny flagowiec Google może rozczarować

Pixel 5 oraz Pixel 4a (5G) posiadać będą jednak także pewne znaczące różnice. Ten pierwszy wyposażony ma zostać w 6-calowy panel OLED o odświeżaniu 90 Hz, natomiast drugi w 6,2-calowy panel o odświeżaniu 60 Hz. Ponadto flagowiec ma otrzymać 8 GB pamięci RAM, a tańszy model tylko 6 GB. Kolejna różnica to pojemność baterii, choć różnica nie będzie tu duża: 4000 mAh dla Pixela 5 i 3800 mAh dla Pixela 4a (5G). Ponadto „Piątka” pochwalić będzie mogła się bezprzewodowym ładowaniem o mocy 15 W oraz odwrotnym ładowaniem (5 W), a Pixel 4a (5G) naładujemy tylko przewodowo. Tańszy smartfon posiadać ma jednak złącze słuchawkowe minijack, którego zabraknie w droższym. Google poinformowało już, że Pixel 4a (5G) kosztować będzie 499 USD, ale cena flagowca pozostaje tajemnicą. Biorąc pod uwagę nieduże różnice pomiędzy tymi produktami, spodziewać można się kwoty rzędu 599 USD.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 5 i Pixel 4a (5G) zaprezentowane na zdjęciu. Tegoroczny flagowiec Google może rozczarować

 0