Pixel 9 Pro - tegoroczny flagowiec Google zaprezentowany na renderach. Szykują się duże zmiany

Pixel 9 Pro - tegoroczny flagowiec Google zaprezentowany na renderach. Szykują się duże zmiany

Jeszcze w tym roku Google ma wypuścić serię Pixel 9, składającą się ze standardowego Pixela 9 i flagowego Pixela 9 Pro. Chociaż niewiele wiadomo na temat obu urządzeń, nowy wyciek pozwala nam po raz pierwszy przyjrzeć się temu drugiemu, odsłaniając jego domniemaną konstrukcję w całej okazałości.

Przeciek pochodzi od płodnego informatora Steve'a Hemmerstoffera i prezentuje telefon ze wszystkich stron. Jeśli rendery dokładnie oddają wygląd telefonu, Pixel 9 Pro może znacznie różnić się od swoich poprzedników m.in. płaskimi bokami i przeprojektowaną obudową aparatu z tyłu. Urządzenie może również zawierać czujnik temperatury, taki jak Pixel 8 Pro, ale okaże się, czy tym razem będzie można go używać na ludziach.

Jeśli rendery dokładnie oddają wygląd telefonu, Pixel 9 Pro może znacznie różnić się od swoich poprzedników.

Z przodu Pixel 9 Pro wygląda podobnie do swojego poprzednika, ma wyśrodkowane wycięcie na aparat do selfie i wąskie ramki. Na prawej krawędzi znajdują się przycisk zasilania i klawisze głośności, a na dolnej  port ładowania USB-C, osłona głośnika, mikrofon i gniazdo karty SIM. Na górze umieszczono osłonę anteny mmWave oraz niewielkie wycięcie na mikrofon z redukcją szumów.

Pixel 9 Pro

Jeśli chodzi o specyfikację, przeciek sugeruje, że Pixel 9 Pro będzie miał 6,5-calowy wyświetlacz, nieco mniejszy niż 6,7-calowy panel w Pixel 8 Pro. Jego całkowite wymiary mają wynosić 162,7 × 76,6 × 8,5 mm i są bardzo podobne do Pixela 8 Pro (162,6 × 76,5 × 8,8 mm).

Wyciek sugeruje ponadto sporą wyspę aparatu, w której prawdopodobnie mieści się obiektyw o zmiennej przysłonie. To powiedziawszy, Hemmerstoffer nie potwierdził tej funkcji ani nie mamy żadnych innych doniesień potwierdzających tę sugestię, więc w tym momencie są to jedynie przypuszczenia. Jeśli się potwierdzą, może to zwiększyć możliwości fotograficzne Pixela 9 Pro w porównaniu z Pixelem 8 Pro.

Poprzednie plotki sugerowały, że Google może przejść z w pełni customowego chipa na „częściowo customowy” (semi-custom) Tensor G4, zaprojektowany wspólnie z Samsungiem, dla serii Pixel 9. Chociaż nie podano żadnych szczegółów, możemy być pewni, że więcej informacji na temat tych urządzeń pojawi się przed ich oficjalną jesienną premierą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pixel 9 Pro - tegoroczny flagowiec Google zaprezentowany na renderach. Szykują się duże zmiany

 0