Płatny Facebook i Instagram w Europie. Tyle zapłacimy za brak reklam

Płatny Facebook i Instagram w Europie. Tyle zapłacimy za brak reklam

Facebook i Instagram podążają drogą X (dawny Twitter) i wprowadzają abonament w Europie. Jest on dedykowany użytkownikom, którzy nie lubią reklam.

Subskrypcja bez reklam dostępna w Europie

Meta udostępnia subskrypcję na Facebooku oraz Instagramie w Europie. Płatny plan oferuje dostęp do serwisów społecznościowych bez reklam, te będą wyświetlać się osobom korzystającym z darmowej wersji platform. Usługa jest dostępna w całej Unii Europejskiej i kosztuje 9,99 euro miesięcznie w wersji desktopowej lub 12,99 euro miesięcznie w aplikacji na iOS i Androidzie. Abonament ma na celu rozwianie obaw władz UE dotyczących praktyk Meta w zakresie targetowania reklam i gromadzenia danych.

Opcja subskrypcji na Facebook i Instagramie, która wyłącza reklamy pojawiła się w Europie.

Płatny Facebook i Instagram w Europie. Tyle zapłacimy za brak reklam

Meta uważa, że zapewniając użytkownikom wybór między płaceniem za usługę, która kasuje reklamy a korzystaniem z Facebooka i Instagrama za darmo, ale z materiałami promocyjnymi w tym gromadzeniem danych, w wyraźniejszy i definitywny sposób spełni wymogi dotyczące prywatności określone w zbiorze europejskich przepisów dotyczących danych oraz RODO.

Warto podkreślić, iż platformy Meta nie zamykają się za paywallem i dostęp do nich pozostanie bezpłatny. Firma twierdzi, iż zmianie nie ulegną żadne funkcje, tak jak ma to miejsce w przypadku Twittera oferującego część funkcji w ramach abonamentu.

Meta naliczy dodatkowe opłat za połączone konta

Subskrypcja bez reklam będzie dostępna wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 rok życia i mieszkają w UE, EOG oraz Szwajcarii. Początkowo ma obowiązywać na wszystkich połączonych kontach na Facebooku i Instagramie, ale Meta ostatecznie naliczy dodatkową opłatę za połączone konta.

Od 1 marca 2024 r. za każde powiązane konto będzie pobierana dodatkowa opłata w wysokości 6 euro w wersji desktopowej lub 8 euro na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płatny Facebook i Instagram w Europie. Tyle zapłacimy za brak reklam

 0