PlayStation 5 Pro może zapewnić lepszą wydajność w grach. Sony ma pomysł, jak tego dokonać

PlayStation 5 Pro może zapewnić lepszą wydajność w grach. Sony ma pomysł, jak tego dokonać

Sony podobno pracuje nad PlayStation 5 Pro, o którym wiemy już coraz więcej. Ostatnio zwrócono uwagę na opatentowaną przez japońską firmę technologię, która zaoferuje lepszą wydajność dzięki skalowaniu.

W nowym filmie Richard Leadbetter, Alexander Battaglia i John Linneman z Digital Foundry skomentowali pogłoski o PlayStation 5 Pro i poziomie wydajności, jakiego należy się po nim spodziewać. Ekipa Digital Foundry zwróciła uwagę na patent Sony, który wspomina o technologii tzw. skalowania szachownicowego. Co istotne nie jest to nic nowego, ale najwyraźniej producent PlayStation szykuje ulepszone rozwiązanie albo coś, co na nim bazuje i będzie zastosowane w PS5 Pro.

PS5 Pro może zapewnić lepszą wydajność w grach dzięki skalowaniu.

Choć nie jest to zbyt jasne, patent wydaje się wskazywać na ewolucję renderowania, która będzie wykorzystywać algorytm określający, która część obrazu wymaga największego przeskalowania. W efekcie w grze podniesiono by rozdzielczość przy możliwie najniższym obciążeniu podzespołów konsoli. Jak wynika z opisu, rozwiązanie tworzy pewną siatkę, z "dziurami" do uzupełnienia poprzez analizę sąsiadujących ze sobą pikseli.

Drugi wariant najbardziej prawdopodobny zakłada wypełnienie tych luk poprzez technologię uczenia maszynowego. PlayStation 5 Pro będzie tym samym polegać na sztucznej inteligencji. Na razie zastosowanie tego patentu nie jest przesądzone, więc do informacji trzeba podchodzić z dystansem.

W przeciwieństwie do PlayStation 4 Pro tym razem nie otrzymamy dwukrotnie większej liczby jednostek CU, więc zwiększone częstotliwości zegara mogą nie zapewniać automatycznie podwójnej liczby klatek na sekundę w scenariuszach z ograniczonym procesorem graficznym. Natomiast przepustowość pamięci VRAM powinna pozostać taka sama.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 Pro może zapewnić lepszą wydajność w grach. Sony ma pomysł, jak tego dokonać

 0