PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze. Sony ujawnia nowe dane

PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze. Sony ujawnia nowe dane

PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze, na co wskazuje najnowszy raport finansowy Sony za drugi kwartał 2021 roku fiskalnego. Ze statystyk wynika, że PS5 osiąga lepsze rezultaty niż w poprzednich okresach.

Sony od samego początku miało ambitne plany, aby sprzedaż PlayStation 5 pozostawała na wysokim poziomie i tak też się dzieje. Zgodnie z danymi PS5 od czasu premiery pod koniec 2020 roku sprzedało się w nakładzie 13,4 miliona egzemplarzy i tylko w drugim kwartale 2021 roku fiskalnego było to 3,3 mln sztuk. Daje to lepszy rezultat względem poprzednich kwartałów. Przechodząc dalej, w ciągu kwartału wpływy ze sprzedaży sprzętu osiągnęły poziom 160 635 milionów jenów (około 1,4 miliarda dolarów), zaś z dystrybucji oprogramowania było to przeszło 343 milionów jenów (ok. 3,02 miliarda dolarów). Z tej ostatniej kategorii 28 145 milionów jenów pochodzi ze sprzedaży gier w formie pudełkowej, a 126 691 mln jenów to wpływy z gier cyfrowych. Do rezultatów osiągniętych przez kopie fizyczne przyczyniła się najpewniej pandemia COVID-19.

Zgodnie z danymi japońskiego producenta PS5 od czasu premiery pod koniec 2020 roku sprzedało się w nakładzie 13,4 miliona egzemplarzy i tylko w drugim kwartale 2021 roku fiskalnego było to 3,3 mln sztuk.

PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze. Sony ujawnia nowe dane

Ponad 188 milionów jenów zapewniły wpływy ze sprzedaży dodatków i innych elementów premium do produkcji. W drugim kwartale kupiono 76,4 mln gier na PlayStation 4/5 (7,6 miliona to tytuły od wewnętrznych studiów deweloperskich Sony). Raport zdradził również, iż w drugim kwartale usługa PS Plus posiadała 47,2 miliona subskrybentów i jest to o 400 tysięcy mniej licząc od jesieni ubiegłego roku. Oprócz tego 104 mln osób to aktywni użytkownicy PlayStation Network. Oczekuje się, że poziom sprzedaży PlayStation 5 będzie utrzymany na zbliżonym poziomie i przez pewien czas nie osłabnie. Nie ma wątpliwości, że to całkiem pożądany przez graczy towar na rynku.

Warto wspomnieć, że Sony podniosło wydajność PS5, co widać w grach. Jak informowaliśmy jakiś czas temu aktualizacje przynoszą dodatkowe usprawnienia oraz optymalizacje dając wyższą liczbę klatek na sekundę. Wyraźną poprawę dostrzeżono po udostępnieniu łatki 2.0 w produkcjach Devil May Cry 5 Special Edition, Controll, Godfall i Resident Evil Village. Całość działa płynniej średnio o 3%. Urządzenie dostało aplikację Apple Music, która może popularnością nie przebija Spotify, ale zawsze to jakaś alternatywa dla drugiego rozwiązania.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze. Sony ujawnia nowe dane

 0