PlayStation 5 vs. Xbox Series X|S - ankieta ujawnia, którą konsolę wolą gracze

PlayStation 5 vs. Xbox Series X|S - ankieta ujawnia, którą konsolę wolą gracze

Według DFC Intelligence, firmy badawczej z branży gier, konsumenci wciąż preferują konsolę PlayStation 5 (PS5) od Sony niż Xbox Series X|S od Microsoftu.

DFC Intelligence przeprowadziło szczegółową ankietę na przestrzeni października i listopada, która pokazuje, że konsumenci nadal skłaniają się ku PlayStation i Nintendo Switch. Co ciekawe, respondenci w ankiecie wyżej oceniają usługi online Microsoftu i aktualną bibliotekę gier dla serii Xbox niż PS5, a mimo to wybierają Sony.  "Wyniki są nieco zaskakujące, biorąc pod uwagę, że w większości aspektów konsumenci oceniają systemy jako dość podobne". Główną zaletą PlayStation 5 jest lepsza postrzegana grafika i moc, jednak  biblioteka gier i usługi online są wyżej oceniane w przypadku Xbox.

Według ankiety przeprowadzonej przez DFC Intelligence to PlayStation 5 cieszy się większą popularnością niż Xbox Series S|X, pomimo że to usługi i gry Microsoftu są ogólnie lepiej oceniane. Switch wygrywa jednak pod względem ceny i aż 60% respondentów posiada już tę konsolę.

Analizując wyniki ankiety firma odkryła, że 54% konsumentów, którzy nie mają jeszcze konsoli Xbox,  stwierdziło, że prawdopodobnie / zdecydowanie nie kupiliby konsoli Xbox Series X, a zaledwie 34% konsumentów, nie wybrałoby konsoli nowej generacji od Sony. Idąc dalej 26% respondentów odpowiedziało, że prawdopodobnie/zdecydowanie kupiłoby konsolę Microsoftu nowej generacji, a zdecydowanych na PS5 jest aż 42%. 

Jeśli chodzi o Nintendo Switch, to konsola ta jest najlepiej ocenia w kwestii ceny i 60% respondentów posiada już ten sprzęt, a 27% spośród tych, którzy nie mają konsoli Nintendo, planuje ją kupić. Jeśli chodzi o gry to: "wśród zainteresowania nowymi i nadchodzącymi grami, ekskluzywna na Xbox gra wyścigowa Forza Horizon 5 miała podobną ocenę jak ekskluzywne Gran Turismo 7 Sony. Jednak największym zainteresowaniem konsumentów cieszyły się God of War: Ragnarok (wyłącznie Sony) oraz sequel Zelda Breath of the Wild (Nintendo)".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation 5 vs. Xbox Series X|S - ankieta ujawnia, którą konsolę wolą gracze

 0