PlayStation VR 2 ma zadebiutować dopiero pod koniec przyszłego roku. Sony stawia na OLED-y

PlayStation VR 2 ma zadebiutować dopiero pod koniec przyszłego roku. Sony stawia na OLED-y

Zdaje się, że na next-genowe gogle PlayStation VR od Sony przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, Jak podaje bowiem Bloomberg, powołując się na swoje źródła (te dotychczas okazywały się wiarygodne), japoński gigant celować ma z premierą PSVR2 dopiero pod koniec przyszłego roku. Agencja ujawnia przy okazji, że Sony postawi na panele OLED produkcji Samsunga w swoim nowym headsecie wirtualnej rzeczywistości. Jak piszą Takashi Mochizuki i Yuki Furukawa, dziennikarze Bloomberga, w swoim artykule dotyczącym ekranów LCD od Japan Display: „Sony Group Corp. planuje użyć paneli OLED od Samsung Display Co. w swoich goglach PlayStation VR nowej generacji”.

Japoński gigant celować ma z premierą PSVR2 dopiero pod koniec przyszłego roku.

PlayStation VR 2 ma zadebiutować dopiero pod koniec przyszłego roku. Sony stawia na OLED-y

Duet dodaje: „Japoński gigant konsolowy sprzedał ponad 5 milionów jednostek oryginalnego PS VR, wprowadzonego na rynek w 2016 roku i zamierza wydać następcę w okresie świątecznym przyszłego roku”. Jak na razie ani Sony, ani Samsung nie komentują tych informacji. W zeszłym miesiącu pojawiły się pierwsze doniesienia podające pierwsze szczegóły PSVR2. Ujawniona specyfikacja obejmuje panel 4K, śledzenie od wewnątrz, pokrętło separacji obiektywu, śledzenie spojrzenia do zaawansowanego renderowania i silnik wibracyjny do reakcji dotykowej. Oprócz tych funkcji headset Sony PlayStation VR nowej generacji ma być wyposażony w złącze USB-C w celu podłączenia gogli do konsoli PlayStation 5. Sony jeszcze oficjalnie nie zaprezentowało swojego nowego headsetu VR, chociaż już ogłosiło, że nad takowym prasuje i pokazało dedykowany mu kontroler.

 

Mam przyjemność ujawnić, że nasz system VR nowej generacji pojawi się na PlayStation 5, zapewniając najwyższą rozrywkę z dramatycznymi skokami wydajności i interaktywności” — napisał w lutym tego roku Hideaki Nishino z Sony. „Gracze poczują jeszcze większe poczucie obecności i jeszcze bardziej zanurzą się w swoich światach gry, gdy założą nowy headset”. Dyrektor dodał: „Nadal pozostało wiele prac nad naszym nowym systemem VR, więc nie zostanie on wydany w 2021 roku. Chcieliśmy jednak udostępnić tę wczesną aktualizację naszym fanom, ponieważ społeczność programistów zaczęła pracować nad tworzeniem nowych światów, które możecie odkrywać w wirtualnej rzeczywistości”. Nie pozostało nam więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać premiery PSVR2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: PlayStation VR 2 ma zadebiutować dopiero pod koniec przyszłego roku. Sony stawia na OLED-y

 0