Plotka: Amazon zamierza przedstawić ofertę wykupu EA

Plotka: Amazon zamierza przedstawić ofertę wykupu EA

EA od dłuższego czasu jest obiektem plotek sugerujących nadchodzące wykupienie przez jednego z gigantów. Niedawno firma odniosła się do tych spekulacji, zaprzeczając, jakoby coś było na rzeczy, ale w ostatnich dniach w sieci ponownie zawrzało, po tym jak pojawiły się nowe informacje o rzekomym przejęciu firmy przez Amazon. 

Według Kirka McKeanda, dziennikarza z branży gier współpracującego z GLHF, czyli firmą medialną zajmującą się gamingiem, która wydaje się specjalizować w e-sporcie, Amazon zamierza wykupić EA i lada moment ogłosić ma tę decyzję (ba, według wstępnych informacji nastąpić miało to już w piątek). Ma to być oficjalna oferta, do której EA musiałoby się odnieść. 

Jak dotychczas, przeciek ten nie został potwierdzony żadnymi dodatkowymi źródłami. EA i Amazon również nie odniosły się do sprawy.

Amazon zamierza wkrtóce kupić EA? Wątpliwe

Jak dotychczas, przeciek ten nie został potwierdzony żadnymi dodatkowymi źródłami. EA i Amazon również nie odniosły się do sprawy. Co więcej, David Faber z CNBC informuje, że Amazon, po gwałtownym wzroście cen akcji, nie złoży oferty przejęcia EA. Z kolei artykuł GLHF został od tego czasu zaktualizowany, informacje o domniemanym zakupie EA przez Amazon oznaczone zostały jako plotka i usunięto wzmiankę o tym, skąd ta informacja się wzięła. Wygląda więc na to, że tym razem mamy do czynienia ze zwykłym kapiszonem i nic z tego nie będzie, przynajmniej na razie. 

Amazon od lat próbuje rozkręcić własny biznes gier wideo, ale do tej pory jego wewnętrzne studia wyprodukowały tylko jedną grę, New World, a inne projekty zostały skasowane lub wydane, a następnie wycofane (patrz Crucible). Przejęcie EA natychmiast mocno zaznaczyłoby Amazon na mapie jako głównego gracza na rynku gier i otworzyłoby firmę na współpracę z większą liczbą studiów w całej branży.

Takie posunięcie dałoby również Amazonowi dostęp do szerokiego portfolio popularnych IP, w tym Mass Effect, Dragon Age, Dead Space, Battlefield, Apex Legends/Titanfall, a nawet EA Sports. Amazon mógłby wykorzystać ten dostęp do produkcji programów telewizyjnych i filmów, aby wzmocnić Prime Video, a EA Sports mogłoby posłużyć do głębszej współpracy z ligami i organizacjami sportowymi. Na razie zdaje się jednak, że do tego nie dojdzie. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Plotka: Amazon zamierza przedstawić ofertę wykupu EA

 0