Płyty główne MSI gotowe na Ryzen 9000. Wsparcie nowej generacji w opisie aktualizacji BIOS

Płyty główne MSI gotowe na Ryzen 9000. Wsparcie nowej generacji w opisie aktualizacji BIOS

Producenci płyt głównych widocznie przygotują się już do debiutu następnej generacji desktopowych procesorów Ryzen. Na stronie MSI, w zakładce dla jednej z płyt, pojawiła się aktualizacja BIOS ze wsparciem właśnie dla nowej serii CPU.

MSI przygotowuje się na nowe CPU od AMD

MSI w pewnym sensie potwierdziło już swoje przygotowania na następną generację procesorów Ryzen dla komputerów stacjonarnych. Na stronie firmy, w sekcji poświęconej płycie głównej MPG B650 CARBON WIFI, dodana została nowa aktualizacja oprogramowania BIOS. Data wydania aktualizacji to 12 kwietnia, a więc jest to jeszcze świeży update. Ten ważący nieco ponad 13 MB plik zaktualizuje BIOS do wersji oznaczonej jako 7D74v1D2. Należy dodać, że jest to wersja Beta, o czym informuje również MSI.

W opisie do tego wydania producent zamieścił krótką informację, że nowe oprogramowanie wprowadza zaktualizowane wydanie AGESA ComboPI 1.1.7.0

Aktualizacja AGESA

W opisie do tego wydania producent zamieścił krótką informację, że nowe oprogramowanie wprowadza zaktualizowane wydanie AGESA ComboPI 1.1.7.0. To z kolei zostało już stworzone dla następnej generacji procesorów Ryzen.

Niestety na tym koniec szczegółów. MSI nie ujawniło chociażby tego, jak naprawdę będzie nazywać się nowa seria procesorów od AMD. Doniesienia wskazują, że Czerwoni przeskoczą w tym przypadku oznaczenie 8000, co oznacza, że nadchodząca rodzina CPU bazująca na architekturze Zen 5 będzie znana jako Ryzen 9000.

Kiedy można spodziewać się premiery Ryzen 9000?

W temacie premiery Ryzenów 9000 mówi się, że te zadebiutują jeszcze w tym roku. Na tę chwilę nie ma jednak ustalonej konkretnej daty. Mówi się, że AMD może ogłosić nową serię w trakcie zbliżających się targów Computex 2024. Wydarzenie rozpocznie się we wtorek 4 czerwca i potrwa do piątku 7 czerwca. Patrząc na to, że producenci płyt głównych już się szykują to czerwcowa premiera wydaje się bardzo możliwa. Zwłaszcza, że targi Computex to nie byle jakie święto dla fanów technologii jak i samych producentów sprzętu.

Dodanie wsparcia procesorów Zen 5 do płyty głównej B650 oznacza, że - tak jak było do przewidzenia - kolejna generacja Ryzen będzie kompatybilna z podstawką AM5. Przypomnijmy jeszcze, że AMD zamierza wspierać tę platformę przynajmniej do 2025 roku. A to z pewnością cieszy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne MSI gotowe na Ryzen 9000. Wsparcie nowej generacji w opisie aktualizacji BIOS

 0