Płyty główne z serii MSI X570 i TRX40 z ogromnym zainteresowaniem na CES 20

Płyty główne z serii MSI X570 i TRX40 z ogromnym zainteresowaniem na CES 20

MSI rozpoczęło nowy rok od ofensywy na targach CES 2020, które są ostatnio głównym wydarzeniem w branży technologicznej. Popularny producent zaprezentował na nich szereg różnych urządzeń od laptopów dla graczy i twórców po monitory czy zestawy komputerowe. Według firmy dostępna na miejscu ekspozycja cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających wliczając do tego płyty główne MSI z serii X570 oraz TRX40. Być może ostatni przypadek jest spowodowany faktem, iż w ubiegłym roku AMD wprowadziło procesory dla segmentu HEDT (High-End Desktop) w tym szeregu jednostek centralnych przeznaczonych do budowy standardowych, wydajnych komputerów stacjonarnych, które to stały się w ostatnich miesiącach wielkim hitem, jak również adresowane dla nich płyty główne MSI z rodziny X570. Płyty te dobrze radziły sobie też na rynku produktów przeznaczonych dla osób samodzielnie składających komputery.

Według MSI prezentowane podczas targów CES 2020 płyty główne z serii MSI X570 i TRX40 spotkały się z ogromnym zainteresowaniem.

Płyty główne z serii MSI X570 i TRX40 z ogromnym zainteresowaniem na CES 20

Dlatego, aby uzupełnić obecną w handlu ofertę płyt głównych z serii X570, MSI wprowadzi wkrótce na sklepowe półki nowy model MAG X570 TOMAHAWK Wi-Fi oferujący użytkownikom interesujące funkcje i najnowsze technologie MSI dla graczy. Nowa płyta główna MAG X570 TOMAHAWK Wi-Fi kontynuuje koncepcję wojskowej stylistyki, w której to do radiatorów dodano czarne elementy wzornicze, podkreślając w ten sposób wydajność oraz solidność konstrukcji. Aby zapewnić prawidłową pracę high-endowych procesorów Ryzen trzeciej generacji, na płycie znalazł się udoskonalony system chłodzenia oraz cyfrowy układ PWM, a także skorzystano z wyjątkowej technologii MSI Core Boost. Radiator Frozr Heatsink współpracuje z zamontowanym bezpośrednio na nim opatentowanym wentylatorem, w którym zastosowano dwurzędowe łożyska kulkowe, a wydłużone i udoskonalone radiatory Extended Heatsink charakteryzują się znacznie większą powierzchnią rozpraszania ciepła.

Warto wspomnieć o zastosowanej po raz pierwszy karcie sieciowej 2.5G Gaming LAN czy najnowszym bezprzewodowym module sieciowym zgodnym ze standardem Wi-Fi 6. Oczywiście nie zapomniano o niezbędnej w dzisiejszych czasach technologii PCIe 4.0 oraz implementacji korzystającej z niej dwóch złączy Lightning Gen 4 M.2, w których dodatkowo zastosowano system ochrony i ekranowania M.2 Shield Frozr. Dzięki temu, w wypadku napędów M.2, możliwe jest uzyskanie przepustowości dochodzącej do 64 GB/s i większej prędkości transferu danych. Jeśli chodzi o przednie i tylne złącza Type-C, to przystosowano je do współpracy z najnowszymi urządzeniami USB Type-C. Płyty główne z serii MAG X570 TOMAHAWK WIFI trafią do sprzedaży jeszcze tym kwartale.

Na koniec trzeba jeszcze napisać o MSI Creator TRX40, czyli płycie głównej dedykowanej wydajniejszym procesorom. Na płycie umieszczono konstrukcję regulatora VRM, 16-faz mocy, 70-amperowe cyfrowe zasilania i trzy fazy mocy SOC, które razem gwarantują stabilne dostarczanie energii do procesora przy dużych obciążeniach. Do tego specjalnie zaprojektowany system chłodzenia obejmujący aluminiową pokrywę i radiatory o zwiększonej powierzchni odprowadzania ciepła, usprawniony system ciepłowodów, blok radiatora z ciasno ułożonymi żeberkami, radiator Frozr Heatsink. Nie zapomniano także o karcie sieciowej 10G Super LAN oraz Lightning USB 20G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne z serii MSI X570 i TRX40 z ogromnym zainteresowaniem na CES 20

 0