Płyty główne za 3000 zł pod Alder Lake padają jak muchy. Użytkownicy są wściekli (aktualizacja)

Płyty główne za 3000 zł pod Alder Lake padają jak muchy. Użytkownicy są wściekli (aktualizacja)

Użytkownicy na całym świecie zgłaszają liczne problemy z płytami głównymi ASUS Maximus Hero Z690 DDR5 (3000 zł). Problem jest tak poważny, że niektórzy z nich raportują uszkodzenia elektroniki na płycie.

ASUS ma niemały problem do rozwiązania. Wygląda na to, że kosztujące 3000 zł płyty główne ROG Maximus Hero Z690 DDR5 mają wadę fabryczną, przez którą dosłownie palą się zainstalowane na niej komponenty elektroniczne. Problem taki zgłaszają ludzie na oficjalnym forum ASUS oraz w serwisie Reddit. Jeden z nich pochwalił się nawet zdjęciem, na którym widać spalone elementy.

Użytkownicy oficjalnego forum ASUS oraz serwisu Reddit zgłaszają problemy z płytami głównymi ASUS ROG Maximus Hero. W niektórych przypadkach doszło nawet do pożaru.

ASUS ROG Maximus Hero pożar

Użytkownik TheMaxXHD zaraportował w swoim wątku, że problem uwidocznił się w najmniej oczekiwanej sytuacji. Złożył komputer, chwilę potestował, ale w pewnym momencie, podczas zwykłego przeglądania sieci internet, jego PC się wyłączył, a później już włączyć nie chciał.

"Poszedłem po wszystkim do Microcenter, kupiłem kolejny procesor, tę samą płytę główną i zasilacz, by sprawdzić, które komponenty w starym komputerze przestały działać. Winowajcą okazała się być płyta główna. Po wymianie na nową wszystko było w najlepszym porządku, jednakże wieczorem znów doszło do awarii. Spojrzałem na płytę główną i zobaczyłem ogień."

TheMaxXHD to nie jest odosobniony przypadek, bo identyczne problemy zgłaszają inni użytkownicy oficjalnego forum ASUS oraz serwisu Reddit. Znany producent sprzętu komputerowego nie odniósł się jeszcze do przedstawionej tu sytuacji i nie wiadomo tak naprawdę z jakiego powodu płyty główne wycenione na 3000 zł przestają działać. Najpewniej jest to jakiegoś rodzaju wada fabryczna, ale warto poczekać na dalszy rozwój sytuacji. Za niedługo premiera płyt głównych z chipsetami B660, H610 oraz H670. Miejmy nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy.

Aktualizacja 30.12.2021

Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko ASUS w tej sprawie. Producent jest świadom problemu i szybko przygotował akcję wymiany wadliwych płyt głównych.

"Firma ASUS słynie z dostarczania produktów najwyższej jakości i bardzo poważnie traktuje wszystkie nieprawidłowości zgłaszane przez klientów. Kilka dni temu otrzymaliśmy zgłoszenia dotyczące problemów z płytą główną ROG Maximus Z690 Hero. Przeprowadzone przez nas dochodzenie pozwoliło szybko zidentyfikować potencjalną przyczynę w postaci odwróconych kondensatorów pamięci, która nastąpiła już w procesie produkcji, na jednej z naszych linii. Ten błąd mógł powodować wystąpienie kodu 53 lub uszkodzenie elementów płyty głównej. Problem dotyczy jednostek wyprodukowanych w 2021 roku o numerze: 90MB18E0-MVAAY0 i numerach seryjnych rozpoczynających się od: MA, MB lub MC.

W dniu 28 grudnia 2021 roku odnotowaliśmy kilka incydentów na terenie Ameryki Północnej. Zapewniamy, że kontynuujemy naszą dokładną inspekcję u wszystkich partnerów i dostawców, w celu jak najszybszego zidentyfikowania i usunięcia z rynku płyt ROG Maximus Z690 Hero, których ten problem dotyczy. Ponadto będziemy współpracować z odpowiednimi agencjami rządowymi nad programem wymiany.  Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z działem wsparcia ASUS. Jeśli chcesz sprawdzić, czy problem dotyczy również Twojej płyty głównej, odwiedź tę stronę"

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Płyty główne za 3000 zł pod Alder Lake padają jak muchy. Użytkownicy są wściekli (aktualizacja)

 0