POCO stało się niezależną od Xiaomi marką

POCO stało się niezależną od Xiaomi marką

Xiaomi zaskoczyło branżę prezentując smartfona Pocophone F1, który  swoimi możliwościami dorównywał niektórym droższym nastawionym na segment premium konkurentom. Za jeden z niewielu minusów można uznać materiały, z których wykonano obudowę przypominającą, że jednak mamy do czynienia ze średnią półką. Mimo tego całość miała zaraz po premierze jak najbardziej odpowiedni stosunek ceny do jakości, co potwierdziło zainteresowanie klientów ochoczo wybierających właśnie przedstawiciela serii POCO. Nie dziwi więc, że od dłuższego czasu mówi się o nadchodzącym następcy smartfona wydanym już niezależnie od Xiaomi. Potwierdzono bowiem, że marka POCO stała się niezależną od chińskiego przedsiębiorstwa firmą działającą na swój rachunek i tworzącą własne produkty.

POCO stało się niezależną od Xiaomi marką, która teraz będzie działać na swój własny rachunek.

Co ciekawe ruch ten nastąpił kilka miesięcy po tym, gdy najważniejszy dyrektor odpowiadający za POCO, a także paru innych kluczowych dla marki postaci zrezygnowało z piastowanych funkcji. Manu Kumar Jain, szef indyjskiego oddziału Xiaomi stwierdził, iż POCO w dość krótkim czasie zdołał wyrosnąć na niezależny od giganta byt. „Poco F1 jest niezwykle popularnym telefonem, jak również pozostaje jednym z najlepszych produktów w swojej kategorii nawet w 2020 roku. Uważamy, że nadszedł czas, aby pozwolić POCO na samodzielne działanie” - powiedział Jain. Niestety nie zdradził on, w jaki sposób całe przedsięwzięcie będzie zorganizowane.

 Test Pocophone F1 - czy to prawdziwy zabójca flagowców?

Przypomnijmy, że głównym założeniem Xiaomi kierującym podczas tworzenia submarki Pocophone była chęć produkowania wysokiej klasy smartfonów, które konkurują m.in. z telefonami Samsunga oraz OnePlus reprezentującymi segment premium. Dotychczas nad POCO czuwało około 300 osób dzieląc zasoby z firmą macierzystą i można oczekiwać, że w związku ze wspomnianą decyzją dojdzie do zwiększenia aktualnej kadry. Przy okazji nie jest jasne, dlaczego mimo sukcesu Xiaomi wypuściło tylko jeden model Pocophone. Jednak teraz najpewniej sytuacja ta ulegnie diametralnej zmianie zaś do sklepów trafią kolejne wersje tej udanej serii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: POCO stało się niezależną od Xiaomi marką

 0