Podobało wam się Returnal? Housemarque chce tworzyć więcej tak dużych gier

Podobało wam się Returnal? Housemarque chce tworzyć więcej tak dużych gier

Studio Housemarque, autorzy Returnal, chce zerwać z łatką twórcy mniejszych gier. Mikael Haveri, dyrektor ds. marketingu, powiedział, że deweloper zamierza produkować więcej tytułów równie dużych, jak wydany ostatnio exclusive na PlayStation 5. Nie wypowiedział się jednak odnośnie do tematyki kolejnych produkcji. Returnal posiadał pewne cechy typowe dla poprzednich gier studia (chodzi przede wszystkim o tzw. mechanikę bullet hell, polegającą na tym, że gracz podczas starć musi na różne sposoby uciekać przed setkami lecących w jego stronę pocisków), ale z drugiej strony posiadał odmienną estetykę i styl niż np. opracowany przez Housemarque Resogun.

Studio Housemarque woli skoncentrować się na tworzeniu jednej gry naraz, ale za to większej niż dotychczasowe produkcje. Deweloper celuje w kolejne tytuły pokroju swojego ostatniego dzieła - Returnal na PS5.

Haveri w niedawnym wywiadzie dla serwisu Gamereactor oznajmił, że Housemarque zamierza odejść od tworzenia mniejszych gier, takich jak te, którymi zajmowało się w przeszłości. Nie ma co oczekiwać, abyśmy w najbliższym (ani nawet trochę odleglejszym) czasie usłyszeli o kolejnych projektach pokroju Dead Nation czy Nex Machina. Studio woli teraz skoncentrować się na jednym, większym projekcie, zamiast tworzyć - tak jak do tej pory - po dwie produkcje jednocześnie. Według Haveriego, to nowe podejście wyjdzie firmie na lepsze.

 Returnal - recenzja gry. Piekielnie trudny i wciągający cykl

Returnal to gra akcji typu rouge-lite, odznaczająca się wysokim poziomem trudności. Gracz przemierza w niej tajemniczą planetę Atropos, poszukując odpowiedzi na szereg pytań i stawiając po drodze czoła setkom, jeśli nie tysiącom obcych, agresywnych istot. Za każdym razem, gdy przegra, wraca do samego początku, tracąc przy tym niemal wszystko, co zdołał zdobyć, i rozpoczyna kolejny cykl. Za każdym razem czeka na niego inny układ pomieszczeń oraz wrogów. W serwisie Metacritic produkcja Housemarque cieszy się średnią ocen 8,6/10 w przypadku dziennikarzy oraz 7,3/10 w przypadku graczy (ci narzekają między innymi na... poziom trudności).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podobało wam się Returnal? Housemarque chce tworzyć więcej tak dużych gier

 0