Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 110. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 110. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Intel wchodzi do Polski. Inwestycja ma wynieść 4,6 miliarda dolarów

Intel dokona w Polsce poważnej i dużej inwestycji. Producent procesorów zapowiedział wybudowanie fabryki na Dolnym Śląsku, a dokładnie w Miękini, ok. 26 km od centrum Wrocławia. Stanie tam Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników, dzięki któremu pracę znajdzie około 2000 ludzi. Inwestycja pochłonie według Niebieskich 4,6 miliarda dolarów amerykańskich.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Oczywiście Intel ma już centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku, ale jak widzimy firma chce zainwestować w Polskę jeszcze więcej pieniędzy. Intel twierdzi, że planowanie projektu rozpocznie się w trybie natychmiastowym. Pracę przy budowie znajdzie zatem mnóstwo wykonawców i podwykonawców. Obecnie największy rynek półprzewodników należy do Azji Tajwan i Chiny, z kolei Unia Europejska chce mieć z tego tortu 20% i zrealizować ten plan do 2030 roku.

Za iPhone'y 15 możemy zapłacić krocie. Apple szykuje zauważalną podwyżkę cen

iPhone'y już kosztują dużo pieniędzy, lecz mimo tego Apple zamierza zwiększyć ceny modeli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Ultra, co będzie odczuwalne dla klientów. Za smartfony mamy jednak zapłacić więcej niż przypuszczaliśmy. Jak podaje Economic Daily News, wzrost cen wyniesie od 100 do 200 USD, przy czym klienci prawdopodobnie zapłacą 100 USD więcej za iPhone'a 15 Pro i 200 USD więcej za iPhone'a 15 Ultra. Cena iPhone 15 Pro może zaczynać się od 1099 USD, podczas gdy iPhone 15 Pro Max z najwyższej półki wyniesie 1299 USD, co jest ceną początkową 15-calowego MacBooka Air M2. O podwyżce cen smartfonów mówił ostatnio analityk Wedbush, Dan Ives. Przewiduje on, że Apple dostarczy na rynek w tym roku od 235 do 240 milionów sztuk iPhone'ów 15.

Bazowe iPhone'y wreszcie dostaną spory upgrade w kwestii aparatów

Apple szykuje zmianę, która spodoba się osobom chcącym kupić podstawowego iPhone'a. Firma Cupertino miała się wreszcie zdecydować na przesiadkę z 12 Mpix (iPhone 14) na 48 Mpix (iPhone 15). To aż 4-krotnie więcej. Aktualnie tylko droższe wersje dysponują takimi obiektywami, więc byłby to zauważalny przeskok z 12 Mpix aparatów w podstawkach. Skąd taka zmiana? Może chodzić o gorszą niż oczekiwano sprzedaż bazowych iPhone'ów 14. Apple spróbuje więc przekonać konsumentów lepszymi kamerami. Oprócz tego podstawka iPhone 15 powinna zawierać Dynamic Island zamiast notcha. Jak będzie, przekonamy się jesienią podczas prezentacji tegorocznej generacji smartfonów producenta.

Elon Musk i Neuralink w tym roku rozpoczną wszczepianie chipów ludziom

Ostatnio Elon Musk i jego firma dostały pozwolenie na eksperymentalne wszczepianie ludziom chipów. Neuralink zamierza rozpocząć cały proces jeszcze w tym roku, o czym poinformował Musk w trakcie swojego wystąpienia na wydarzeniu VivaTech w Paryżu. Miliarder nie zdradził jednak szczegółów tego procesu. Neuralink jest obecnie przedmiotem federalnej kontroli po doniesieniach Reutera dotyczących eksperymentów na zwierzętach. W zeszłym roku pracownicy Neuralink powiedzieli Reutersowi, że firma spieszyła się i niedokładnie przeprowadzała operacje na małpach, świniach i owcach, co skutkowało większą liczbą śmierci zwierząt niż to konieczne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 110. Sprawdź co Cię ominęło

 0