Pokémon Scarlet and Violet odnosi olbrzymi sukces w historii Nintendo

Pokémon Scarlet and Violet odnosi olbrzymi sukces w historii Nintendo

Pokémon Scarlet and Violet dokonały imponującego wyczynu. Gry zaliczyły najlepszą premierę na rynku brytyjskim, a także są najszybciej sprzedającymi się grami w historii Nintendo.

Pokémon Scarlet and Violet zadebiutowały 18 listopada i już zdołały osiągnąć imponujący sukces. Nintendo ujawniło, iż produkcje sprzedały się w aż 10 milionach sztuk, co czyni je najszybciej sprzedającymi się grami w historii firmy. To ogromny wyczyn dla Nintendo i całej serii Pokemon. Chociaż od powstania Pokemonów minął szmat czasu, marka nadal generuje krocie. Pokémon Scarlet and Violet dominują także na światowych rynkach a w Wielkiej Brytanii jest to największa premiera w 2022 roku. Na japońskim rynku gry odpowiadają za 96% sprzedaży w ciągu ostatniego tygodnia.

Pokémon Scarlet and Violet sprzedały się w 10 milionach egzemplarzy, ustawiając tym samym historyczny wynik dla Nintendo.

Naprawdę godny pochwały rezultat zważywszy, iż gry trafiły do sklepów 10 dni temu. Warto dodać, że Pokémon Scarlet and Violet przebiło God of War: Ragnarok, który sprzedał się w nakładzie 5,1 mln egzemplarzy. Z drugiej strony gracze Pokémon Scarlet and Violet mają problem z płynnym działaniem. Ekipa Digital Foundry twierdzi, że tytuł cierpi na nieustanne spadki animacji i zacięcia. Zdaniem Digital Foundry nowe Pokemony po prostu nie spełniają standardów marki i zawierają tyle rażących błędów technicznych, że ciężko je wszystkie wymienić.

Nie brakuje nawet porównania do Cyberpunka 2077, który w okresie premiery miał być w lepszym stanie niż Pokémon Scarlet and Violet. Część graczy jest do tego stopnia niezadowolona z jakości produkcji, że żąda zwrotu pieniędzy. Pokémon Scarlet and Violet reprezentuje gatunek RPG i zostało opracowane przez studio Game Freak i wydane wyłącznie na Nintendo Switch. Obie produkcje posiadają niemal identyczną zwartość i różnią się kilkoma unikalnymi stworkami czy strojami. Gra polega na rozgrywaniu turowych pojedynków, przemierzaniu lokacji oraz wykonywaniu misji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokémon Scarlet and Violet odnosi olbrzymi sukces w historii Nintendo

 0