Pokonał "niemożliwe" wyzwanie w Halo 2 i zgarnął 20 000 USD

Pokonał "niemożliwe" wyzwanie w Halo 2 i zgarnął 20 000 USD

Wielu twierdzi, że gry to strata czasu. Niektórzy jednak udowadniają, że setki godzin spędzone z jednym tytułem mogą się opłacać i wcale nie mówimy tu o e-sporcie.

Streamer Charlie „Cr1tikal” White na początku tego roku rzucił graczom i zaoferował nagrodę osobie, która bez zgonu przejdzie Halo 2 Anniversary na poziomie „Legendary All Skulls On” (LASO). Ukończenie gry na legendarnym poziomie trudności samo w sobie jest nie lada wyczynem, ale włączenie wszystkich czaszek i ukończenie gry bez ani jednej śmierci zdawało się niemożliwe, a przynajmniej tak uważał Cr1tikal. Wspomniane czaszki w serii Halo zawierają modyfikatory zaprojektowane głównie w celu utrudnienia gry. Mówimy tu o wyłączenie radaru/całego interfejsu HUD, zwiększeniu poziomu przeciwników i zmniejszeniu o połowę ilości zdobywanej amunicji. 

Speedrun na poziomie LASO w Halo w  Anniversary miał być niewykonalny. Komuś się jednak udało i zgarnął za to 20 000 USD.

Cr1tikal był tak przekonany, że nikt nie jest w stanie wykonać sprintu na poziomie LASO, że w nagrodę zaoferował 5000 $. Po kilku tygodniach nieudanych prób zwiększył ją nawet do 20 000 $. Jedna osoba ukończyła to wyzwanie, streamer z Twitcha o pseudonimie JerValiN, a przynajmniej tak mu się wydawało - użył on jedna jednego niedozwolonego modyfikatora Envy, który daje graczom specjalny kamuflaż, przez co zadanie mimo wszystko nie zostało zaliczone.

Nie powinno być zaskoczeniem, że ostatecznie to właśnie JerValiN w końcu zdołał sprostać wyzwaniu – stając się pierwszą znaną osobą, która to zrobiła – w niecałe sześć i pół godziny i tym razem bez niedozwolonych modyfikatorów. Jak zwykle w przypadku speedrunów, musiał on wykorzystać wiele bugów w grze i potrzebował ponad miesiąc na próby. Kilka razy był blisko ukończenia wyzwania, ale ginął blisko mety. JerValiN planuje teraz wyzwanie, w którym nie będzie mógł strzelać ze swojej broni.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Pokonał "niemożliwe" wyzwanie w Halo 2 i zgarnął 20 000 USD

 0