Polish Masters zapowiedziane, znamy e-sportowe plany Rainbow Six: Siege na 2021 rok

Polish Masters zapowiedziane, znamy e-sportowe plany Rainbow Six: Siege na 2021 rok

Polski oddział Ubisoftu ujawnił e-sportowy plan dla rodzimej sceny gry Rainbow Six: Siege. Harmonogram obejmuje lata 2021 i 2022, w czasie których zostaną rozegrane cykle turniejów Polish Masters i Polish Cup. Rozgrywki wyłonią najlepszą drużynę R6S w Polsce. Pula nagród w 2021 roku wynosi aż 100 tysięcy złotych, a partnerem rozgrywek została marka OMEN, która m.in. dostarczy laptopy dla komentatorów oraz analityków. Jednak nie tylko pieniądze będą nagrodą - dla zwycięzcy przewidziano również zaproszenie do Challenger League, gdzie Polacy będą reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. W tym roku, odpowiadając na potrzeby społeczności postawiliśmy na ewolucję, tworząc spójny program oparty o dwa turnieje i jasny system awansów. Tym samym drużyny będą miały więcej szans na pojawienie się w Mistrzostwach Polski, a widzowie jeszcze więcej – bo ponad 200h transmisji – Siege’a w najlepszym wydaniu. - powiedział Kamil Ściana, Brand Manager CEE Rainbow Six: Siege.

Polish Masters i Polish Cup to dwa najważniejsze turnieje Rainbow Six: Siege w kraju. Pula nagród cyklu na rok 2021 wynosi aż 100 tysięcy złotych.

Pierwszy etap Polish Masters rozpocznie się już 20 kwietnia. To właśnie wtedy ruszają otwarte kwalifikacje do mistrzostw kraju. Cztery najlepsze drużyny, wyłonione za pomocą dwóch turniejów double elimination, dostaną się do finałów turnieju. Do owej czwórki szczęśliwców dołączą cztery bezpośrednio zaproszone zespoły. Na razie nie wiadomo, na kogo padnie wybór Ubisoftu. Wielce prawdopodobne jest zaproszenie takiej organizacji jak Izako Boars. Byłaby to nagroda za wyniki w poprzedniej edycji, Dziki będą bowiem bronić tytułu wywalczonego jesienią zeszłego roku. W turnieju Polish Masters do wygrania będzie pula nagród wynosząca 70 tysięcy złotych. W Polish Cup zaś, które jest spadkobiercą zimowego pucharu, do wygrania będzie łącznie 30 tysięcy złotych. Zapisy na otwarte kwalifikacje do zbliżającego się turnieju odbywają się pod tym linkiem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polish Masters zapowiedziane, znamy e-sportowe plany Rainbow Six: Siege na 2021 rok

 0