Polium One to pierwsza konsola NFT. Gracze: To scam

Polium One to pierwsza konsola NFT. Gracze: To scam

Na horyzoncie pojawiła się nowa konsola, celująca w „gaming Web3” i NFT. Nie trzeba było długo czekać na reakcję graczy, którzy natychmiast zaczęli wyśmiewać i krytykować zapowiedziane urządzenie. 

Polium, określająca się firmą Web3, przekonuje, że konsola Polium One będzie „pierwszą na świecie wielołańcuchową konsolą do gier”, która będzie zdolna do uruchamiania gier zbudowanych na różnych blockchainach. Premiera urządzenia planowana jest w trzecim kwartale 2024 roku, więc mówimy o odległym debiucie, ale sprzęt będą mogli nabyć jedynie gracze ze przepustką (Polium Pass), czyli specjalnym NFT na bazie sieci Ethereum, które dostępne będzie w limitowanej liczbie 10 000 tokenów. 

Polium One obsługiwać ma gry w rozdzielczości 8K z HDR w 120 kl./s i ray tracingiem.

Polium One to pierwsza konsola NFT. Gracze: To scam

Według Polium kontroler konsoli będzie zawierał skaner linii papilarnych zapewniający bezpieczeństwo oraz przycisk „Wallet” (portfel), który zapewni graczom szybki dostęp do wielołańcuchowego portfela konsoli przeznaczonego do „handlu, wymiany, przechowywania i otrzymywania kryptowalut”.

Teraz najlepsze - sprzęt obsługiwać ma gry w rozdzielczości 8K z HDR w 120 kl./s i ray tracingiem. Brzmi to mało prawdopodobnie, nawet jak na 2024 rok, a jeśli dołożymy do tego fakt, że nad projektem pracują zaledwie cztery osoby, to trudno podchodzić do niego poważnie. Nic więc dziwnego, że zapowiedź Polium One spotkała się krytyką graczy, którzy w większości uważają, że to zwykły scam. Co więcej, niektórzy zwrócili również uwagę, że logo konsoli wydaje się odwróconą wersją logo GameCube. „Wygląda znajomo, ale GameCube ma G, a kostka reprezentuje ich nazwę” – odpowiedziała firma na Twitterze. „Nasza kostka reprezentuje blockchain, a P oznacza Polium”.

Polium One to pierwsza konsola NFT. Gracze: To scam

Mimo fali krytyki, w tym także na serwerze Discord Polium, producent przekonuje, że ma doświadczenie w tworzeniu sprzętu i oprogramowania. „Obecnie robimy schemat mocy dla płyty konsoli. Powinniśmy mieć funkcjonalny prototyp do listopada lub nawet wcześniej. Pokażemy prototyp na żywo na YouTube lub poprosimy zaufanego influencera, który pokaże wam wszystko. Prototyp udowodni, że konsola może uruchamiać gry, które są oparte na różnych blockchainach i zbudowane w różnych językach programowania”. Mimo wszystko nie czujemy się przekonani i mamy poważne wątpliwości co do tego projektu. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Polium One to pierwsza konsola NFT. Gracze: To scam

 0